Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Aktualności

“Zębopedia” - projekt realizowany przez słupskich licealistów

Kilkadziesiąt osób uśmiechających się dzieci, ozdobne elementy na ścianach w formie zajączków wielkanocnych

“Zębopedia” to projekt społeczny tworzony w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii przez czwórkę uczniów II LO im Adama Mickiewicza w Słupsku - Natalię Krzaczkowską, Monikę Krzaczkowską, Mateusza Kempa oraz Jakuba Nyka. Nad przedsięwzięciem czuwa opiekun, lekarz dentysta Natalia Kempa. Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, chorób i profilaktyki jamy ustnej wśród społeczeństwa.


Sami uczniowie mówią, że do działania zachęciły ich ponure statystyki na temat stanu zdrowia uzębienia Polaków. Okazuje się bowiem, że próchnica dotyka aż 95% dorosłych obywateli naszego kraju, 57% trzylatków, 80% pięciolatków i 90% siedmiolatków. Stawia nas to na równi z krajami afrykańskimi, gdzie często niedostępna jest nawet czysta woda. Jest to poważny problem, którego podłoże leży najczęściej w codziennych nawykach – prawidłowej higienie oraz żywieniu.
Działania w ramach projektu “Zębopedia” obejmują nie tylko okolice najbliższe uczniom, czyli Słupsk, ale również Ustkę czy Gdańsk.

W ramach inicjatywy odbyły się dwa spotkania edukacyjne dla najmłodszych: 12 marca br. w Niepublicznym Przedszkolu Na Wydmie w Ustce oraz 15 marca br. w Niepublicznym Przedszkolu Tulipanek w Słupsku. Licealiści zorganizowali również akcję profilaktyczną w Powiatowym Zakładzie Usług Medycznych w Słupsku z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Wydarzenie odbyło się dnia 22 marca br. i objęło swoimi działaniami zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów przychodni.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezydentki Miasta Słupsk, Burmistrza Miasta Ustka, Prezydenta Miasta Sopotu, Prezydenta Miasta Gdynia oraz Patronatem Instytucjonalnym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada również liczne grono sponsorów.

Dzieci pokazujące ząbki, inne uśmiechające się; trzymają kartki z labiryntem , który rozwiązywały jako ćwiczenie

Chłopiec z podniesionymi kciukami do góry, w tle dwoje dzieci i nauczycielka
Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli miejskich.

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025
Informator przedszkolaka

Informator przedszkolaka

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem przedszkolaka na rok szkolny 2024/2025 stanowiącym swoisty przewodnik po placówkach wychowania przedszkolnego w naszym mieście.

Informator przedszkolaka

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.