Omiń menu i przejdź do treści strony

Przedsiębiorca

Uchwała reklamowa

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje w naszym mieście tzw. uchwała reklamowa, która reguluje zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Uchwała ta stanowi istotne narzędzie realizacji polityki miasta w zakresie poprawy standardów jakościowych oraz estetyki przestrzeni publicznych, zachowania ładu przestrzennego, ochrony krajobrazu kulturowego i tożsamości miasta oraz poprawy jego wizerunku.

Uchwała wyznacza terminy i zasady dostosowania istniejących w dniu 01.01.2020r. (w dniu wejścia w życie uchwały reklamowej) tablic reklamowych i urządzeń reklamowych do zasad i warunków w niej określonych. W myśl tych zasad do końca bieżącego roku z terenu miasta powinny zniknąć banery, reklamy emitujące zmienne światło oraz reklamy mobilne.

PAMIĘTAJ!

Zgodnie z art. 37d ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 roku, podmiot, który umieścił tablicę reklamową lub urządzenie reklamowe niezgodne z przepisami uchwały, podlega karze pieniężnej. Wysokość kary pieniężnej ustala się jako iloczyn pola powierzchni tablicy reklamowej, wyrażonej w metrach kwadratowych oraz 40-krotności maksymalnej stawki części zmiennej opłaty reklamowej, powiększony o 40-krotność maksymalnej stawki części stałej opłaty reklamowej, o której mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych za każdy dzień funkcjonowania reklamy. Maksymalną stawkę opłaty reklamowej ustala corocznie Ministerstwo Finansów.

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowanym przewodnikiem do uchwały reklamowej:

 

Ćwiczenia ewakuacyjne

Ćwiczenia ewakuacyjne

23 czerwca (wtorek) odbędą się ćwiczenia dotyczące ewakuacji pracowników oraz obsługiwanych mieszkańców z budynku Urzędu Miejskiego.

Ćwiczenia ewakuacyjne
Wiceprezydent Miasta Słupska Beata Chrzanowska oraz Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Mariusz Domański złożyli nauczycielom gratulacje, dziękując za ich zaangażowanie, kreatywność i pasję w realizacji projektów społecznych.
Gratulacje dla nauczycieli II LO za sukces w Rankingu „Zwolnieni z Teorii”

Gratulacje dla nauczycieli II LO za sukces w Rankingu „Zwolnieni z Teorii”

Sukces szkoły w ogólnopolskim Rankingu Szkół „Zwolnieni z Teorii” 2026.

Gratulacje dla nauczycieli II LO za sukces w Rankingu „Zwolnieni z Teorii”

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Maj w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wiosennych inspiracji, wydarzeń i emocji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
UWAGA! Czasowe zamknięcia ulic Gdyńskiej oraz Szarych Szeregów!  
Całodniowe przejazdy słupską komunikacją miejską z biletem rocznym! Po szczegóły zajrzyj TUTAJ!