Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Turysta

Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne
Miasto Słupsk można poznawać na wiele ciekawych sposobów! Jednym z nich może być wykorzystanie aplikacji mobilnych, które bez problemu ściągniesz na swój smartfon!


Aplikacja MonumentApp
Aplikacja MonumentApp stanowi doskonałe źródło inspiracji dla turystów i pasjonatów zabytków i historii, umożliwiające im poznanie Polski w dostępny sposób. To funkcjonalne kompendium wiedzy podane w innowacyjny sposób. Każdy turysta łatwo znajdzie atrakcje turystyczne dotyczące zabytków i zaplanuje zwiedzanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MonumentApp nie tylko dostarcza informacji o konkretnych zabytkach, ale pełni również funkcję społecznościową. Odbiorcy mogą współtworzyć opisy, dzielić się swoimi odkryciami, pokazywać nieznane atrakcje, tworzyć własne mapy i plany wycieczek. Oczywiście, MonumentApp oferuje też gotowe propozycje tras, wskazując np. miejsca związane z popularnymi serialami, postaciami literackimi czy, po prostu, najpiękniejsze widoki. Aplikacja oprócz opisów architektury, opowiada o zabytkach poprzez fascynujące biografie historycznych postaci, którymi przepełnione są dzieje Polski. Rzecz jasna nie brakuje w niej też informacji praktycznych, np. o przewidywanym czasie zwiedzania, cenach biletów czy atrakcjach w okolicy.

Aplikacja MAT
Mobilny Asystent Turystyczny MAT jest to nietypowy przewodnik turystyczny wykorzystujący elementy rozszerzonej rzeczywistości. Na terenie Słupska znajduje się piętnaście punktów tzw. znaczników w ramach pierwszej ścieżki i trzynaście znaczników w ramach ścieżki witkacowskiej, dzięki którym można obejrzeć prezentacje ze starymi zdjęciami Słupska, kadrami z filmu nakręconego w Słupsku ok. 80 lat temu czy obiektami 3D, dzięki którym możemy przyjrzeć się nieistniejącym już budynkom, jak np. synagoga na ul. Niedziałkowskiego. Prezentacjom towarzyszy czytany przez lektora tekst w języku polskim i angielskim.

 

W Słupsku funkcjonują obecnie dwie ścieżki. Pierwszą z nich można  odnaleźć w aplikacji pod nazwą „Miasto Słupsk”, a druga to „Ścieżka Witkacego Słupsk”. Aby skorzystać ze spaceru w ramach ścieżki należy pobrać aplikację ze swojego „sklepu” w telefonie komórkowym, a następnie załadować dowolną z nich, wybierając odpowiednią nazwę z listy w prawym, górnym rogu aplikacji. I gotowe! Można odkrywać Słupsk razem z Mobilnym Asystentem Turystycznym.

 

 

 

Chłopiec z podniesionymi kciukami do góry, w tle dwoje dzieci i nauczycielka
Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli miejskich.

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025
Informator przedszkolaka

Informator przedszkolaka

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem przedszkolaka na rok szkolny 2024/2025 stanowiącym swoisty przewodnik po placówkach wychowania przedszkolnego w naszym mieście.

Informator przedszkolaka

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.