Aktualności

Prezydent Miasta Słupska przyznała stypendia w dziedzinie kultury

Prezydentki Krystyna Danilecka- Wojewódzka i Marta Makuch w towarzystwie czterech mężczyzn- tegorocznych stypendystów w dziedzinie kultury trzymający w dłoniach dyplomy okolicznościowe w czerwonych teczkach
 

       W tegorocznej edycji naboru wniosków na konkurs o stypendia kulturalne wpłynęło łącznie 19 wniosków złożonych przez twórców kultury. Wachlarz zaproponowanych projektów był bardzo szeroki. Doceniając dotychczasowy dorobek oraz potencjał tkwiący w projektach Pani Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka - Wojewódzka przyznała jednorazowe stypendia:

 

 

  1. Pani Aleksandrze Ciecholewskiej w wysokości 4 500 zł - na realizację projektu pn. "Kim byliśmy, a kim jesteśmy. Absolwenci I LO w Słupsku" – stworzenie filmu dokumentalnego, w którym na tle historii i życia kulturalnego Słupska zaprezentowana zostanie historia nauczycieli i absolwentów I LO na przestrzeni lat 1945 – 2010. Odbiorca pozna również historię szkoły przed i po 1945 roku.
  2. Panu Marcinowi Gałązce - w wysokości 6 000 zł – na realizację wydawnictwa fonograficznego zespołu "Alfah femmes" w postaci albumu EP o roboczym tytule "I wouldn't bother.
  3. Pani Jolancie Nitkowskiej -Węglarz - w wysokości 3 000 zł na realizację projektu pn. "Kwarantannariusz. Zapiski z pandemii" – druk książki”. Książka jest nieregularnie prowadzonym dziennikiem, pisanym podczas pandemii covidu w 2020 r.
  4. Panu Szymonowi Suchockiemu - w wysokości 2 500 zł na realizację projektu pn. "Dawniej i dziś w malowniczej architekturze miasta Słupska" – wydanie albumu z autorskimi pracami - 10 obiektów architektury Słupska (dawniej i dziś), łącznie 20 prac w formacie A3.
  5. Pani Aleksandrze Skorupie - w wysokości 5 000 zł na realizację projektu pn. „SŁUPSK.UTOPIA” – napisanie tekstu dramatycznego oraz jego prezentacja w formie per-formatywnego czytania z udziałem aktorów scen słupskich i słupskiej młodzieży.
  6. Pani Urszuli Szydlik – Zielonce w wysokości 2 500 zł - na realizację projektu pn. "Pioseneczki z walizeczki" – wytłoczenie płyty z piosenkami dla dzieci.
  7. Panu Grzegorzowi Chwiedukowi w wysokości 1 500 zł - na realizację projektu pn. "Niepoważny słownik imion" – wydruk książki ze zbiorem konstrukcji wierszowanych.

 

Wszystkim stypendystom gratulujemy i czekamy  na efekty realizacji projektów!
 


 


 


 


 


 

 

Pan trzymający kartkę z napisem konkurs na dyrektora.

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkola

Wydział Edukacji słupskiego ratusza rozpoczął niezbędne procedury dotyczące naboru kandydatów na dyrektorów słupskich jednostek oświatowych.

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkola
Dziewczyna w kapeluszu przybija piątkę z psem.

Bezpłatne chipowanie psów.

Zachipuj bezpłatnie swojego psiaka i nadaj mu tożsamość!

Bezpłatne chipowanie psów.

Kalendarz wydarzeń

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Akceptuję Informacje
Alert!

Na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk

Koronawirus - najważniejsze informacje znajdziesz TUTAJ