Nabór wniosków do Programu „Nasza wspólna przestrzeń – program na rzecz rozwoju infrastruktury czasu wolnego na terenie Miasta Słupska”
Zapraszamy Państwa do składania wniosków w ramach Programu „Nasza wspólna przestrzeń – program na rzecz rozwoju infrastruktury czasu wolnego na terenie Miasta Słupska”, dzięki któremu zostaną zagospodarowane nowe i istniejące miejskie przestrzenie publiczne.
Celem Programu jest tworzenie nowych terenów zieleni, parków, skwerów, ogólnodostępnych przestrzeni lub rewaloryzacja już istniejących małych centrów życia społecznego oraz budowa aktywności obywatelskiej poprzez włączanie mieszkańców w procesy zarządzania Miastem.
Każdy mieszkaniec może złożyć wniosek zawierający własny pomysł na zmiany w przestrzeni miejskiej w kategoriach:
1) infrastruktura turystyczna i rekreacyjna: tworzenie nowych lub modernizacja istniejących publicznych przestrzeni rekreacyjnych oraz rekultywacja przestrzeni publicznej stanowiącej centrum życia społecznego;
2) przedsięwzięcia i inicjatywy w przestrzeni miejskiej mające na celu rozwój terenów zielonych i błękitno-zielonej infrastruktury.
Zgłoszone pomysły będą stanowiły podstawę do ubiegania się o dofinansowanie ze środków Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024 oraz środków unijnych. Wartość jednego zadania, które można zgłosić w kategorii 1) wynosi od 50 000 zł do 500 000 zł, a zgłoszenia w kategorii 2) nie podlegają limitowi wydatków.
Realizacja projektu wynika z potrzeby zaangażowania mieszkańców w procesy decyzyjne, a w szczególności dąży do zwiększenia partycypacji mieszkańców w działania o istotnym znaczeniu dla kształtowania przestrzeni w mieście. W partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich na etapie naboru wniosków zorganizowane zostaną spotkania z architektami i urbanistami z którymi będzie można konsultować pomysły podczas spacerów badawczych (19.03.2022 r.) oraz warsztatów (24.03.2022 r.)
Spotkania z architektami: dr. Łukaszem Pancewiczem oraz Dawidem Pesta z A2P2 architecture and planning! są realizowane w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich oraz organizacjami z Dubrownika i Reykjaviku w ramach projektu „Obywatele i kształtowanie przestrzeni”. Przewidziane działania w całości finansowane są ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.