Aktualności

Jak Wam się oddycha w Słupsku?

Dłoń trzymająca aparat fotograficzny

Drogie Mieszkanki, drodzy Mieszkańcy!

Jesteśmy ciekawi, jak postrzegacie nasze środowisko miejskie i zmiany, jakie w nim zachodzą. Mając na uwadze obecny czas (okres jesienno-zimowy, w którym intensywnie ogrzewany swoje domy), a także obchodzony 14 listopada Dzień Czystego Powietrza zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie audiowizualnym „Słupsk: tu się oddycha cz. 3”.

Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie filmu ukazującego miejsca zlokalizowane na terenie naszego miasta nawiązujące tematyką do pozytywnych zmian jakości powietrza, sposobów minimalizacji szkodliwości zanieczyszczeń, pomysłów na wykorzystanie ekologicznego transportu, przykładów ograniczających negatywny wpływ zanieczyszczeń. Pokażcie nasz Słupsk przez pryzmat powietrza, jakim oddychamy – co widzicie, co czujecie?

Jest o co walczyć! Autorzy najciekawszych prac (I-III miejsce) otrzymają nagrody rzeczowe - tablet graficzny oraz urządzenia do przygotowywania napojów gazowanych.

Pokażcie, jak Wam się oddycha w Słupsku! Łapcie za telefony i ruszajcie w Miasto! Macie sporo czasu, by nas zaskoczyć swoją twórczością, ponieważ na Wasze filmy czekamy aż do 31 marca 2021 roku. Prace można przesyłać na adres konkursum@um.slupsk.pl bądź dostarczyć je na elektronicznym nośniku danych do sekretariatu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słupsku (pl. Zwycięstwa 3, p. 219) wraz z informacją zawierającą:
1.    Imię i nazwisko autora pracy,
2.    Dane adresowe i telefon kontaktowy.

Do przesyłanej pracy konkursowej należy załączyć wypełniony druk zgody rodzica/opiekuna prawnego (dla uczestników do 16. roku życia) lub oświadczenia (dla uczestników powyżej 16. roku życia) oraz umowę przeniesienia praw autorskich.

Regulamin konkursu wraz z wymaganymi dokumentami znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Pamiętajmy! Zanieczyszczenia nie są tylko problemem lokalnym - powietrze nie zna granic! W dzisiejszych czasach to MY odpowiadamy za stan powietrza, którym oddychamy. MY, jako społeczeństwo, podejmujemy codziennie szereg wyborów, które przekładają się na jakość powietrza w naszej okolicy oraz stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. To MY decydujemy o tym, z jakiego środka transportu skorzystamy w drodze do pracy czy szkoły oraz o tym, w jaki sposób domy, w których mieszkamy, będą ogrzewane.

Pomimo niekorzystnego ukształtowania terenu naszego miasta, gdzie dochodzi do stagnacji powietrza i akumulacji zanieczyszczeń na niskich wysokościach, jakość powietrza jest bardzo dobra. Fakt ten doceniło także Ministerstwo Klimatu i Środowiska przyznając naszemu miastu wyróżnienie w ramach badania „Miasto z klimatem” edycja 2020, w kategorii „Jakość powietrza".

Na terenie miasta funkcjonuje bieżący monitoring prowadzony przez pięć czujników do pomiaru zanieczyszczeń powietrza, a wyniki pomiarów prezentowane są w przestrzeni publicznej na monitorze zewnętrznym przy pl. Zwycięstwa 3 oraz na internetowej stronie Miasta Słupska. Dzięki powyższemu mamy nieograniczony dostęp do aktualnych danych prezentujących stan powietrza w naszym mieście. Priorytetem wielu podejmowanych działań przez Miasto Słupsk jest ochrona środowiska oraz wykorzystanie naturalnego potencjału miasta tak, aby stworzyć lepsze warunki życia, w tym redukcję emisji do atmosfery substancji szkodliwych.                    

Stanowisko ds.ochrony powietrza, ochrony przed hałasem i polami elektromagnetycznymi

Stanowisko ds.ochrony powietrza, ochrony przed hałasem i polami elektromagnetycznymi

(59) 8488 443

Pokój 221

Urząd Miejski w Słupsku pl. Zwycięstwa 3 76-200 Słupsk

wgkios@um.slupsk.pl

Podziel się

czerwone teczki z białym logiem Słupska i napisem Słupsk

Stypendia kulturalne

Złóż wniosek o Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w Dziedzinie Kultury!

Stypendia kulturalne
grafika prezentująca mały domek złożony z drewnianych klocków stojący na trawie

Dopłaty dla wynajmujących

Dodatek może zostać powiększony o dopłatę z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dopłaty dla wynajmujących

Kalendarz wydarzeń

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Akceptuję Informacje
Alert!

Informacje o szczepieniach na COVID-19 znajdziesz TUTAJ

Na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk

Koronawirus - najważniejsze informacje znajdziesz TUTAJ