Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

57. Festiwal Pianistyki Polskiej - ruszyła sprzedaż biletów

Wybitni artyści, zróżnicowany repertuar, prapremiera, trzy sale koncertowe, niedrogie bilety i fortepian w roli głównej. W połowie września (15-20.09) nad Słupią będzie królować pianistyka polska. W imieniu Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego zapraszamy na 57. edycję Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Bilety na wieczorne koncerty można zakupić na platformie kupbilecik.pl i w kasie słupskiej filharmonii.

Preludium do emocji festiwalowych będzie koncert kameralny w Zamku Książąt Pomorskich (15.09, godz. 18:00) w wykonaniu pedagogów PSM I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku, którzy zaprezentują znane utwory m.in. Piazzolli, Wieniawskiego i Bizeta. Ramy festiwalu tworzą koncerty symfoniczne z udziałem słupskiej orkiestry „Sinfonia Baltica”. Podczas inauguracji usłyszymy Koncert C-dur na 3 fortepiany i orkiestrę J. S. Bacha, Wariacje na temat Paganiniego W. Lutosławskiego oraz prawykonanie Koncertu b-moll na fortepian i orkiestrę W. Maliszewskiego, a na zakończenie – romantyczny Koncert fortepianowy a-moll R. Schumanna. W programie również koncert kameralny trio, recital mistrzowski rezydenta 57. FPP Piotra Sałajczyka oraz koncert pt. „Witkacy – obrazy w dźwięku” w Białym Spichlerzu.  

Występom doświadczonych pianistów i pianistek tradycyjnie będą też towarzyszyć pół-recitale uczestników Estrady Młodych. Do tegorocznej edycji tego konkursu zgłosiło się 6 pianistów, którzy od 17 do 19 września o godz. 16:00 zaprezentują się w sali koncertowej Białego Spichlerza.

Ruszyła sprzedaż biletów na 57. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku (15-20 września). Można je kupić w kasie słupskiej Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara i na platformie kupbilecik.pl.

Ceny biletów: na inaugurację (16 IX) i zakończenie (20 IX) – 40 złotych, na pozostałe koncerty w filharmonii (17, 19, 20 IX) – 30 złotych. Do Białego Spichlerza na 18 XI – Witkacy Obrazy w dźwięku – 30 złotych. Na koncerty Estrady Młodych w Białym Spichlerzu w dniach 17, 18, 19 IX o godz. 16 bilety w cenie 10 złotych do nabycia w kasie Białego Spichlerza w Słupsku w godzinach 11-16. Posiadacze Słupskiej Karty Mieszkańca mają zniżkę 5 złotych na wszystkie bilety w filharmonii i "Witkacy - obrazy w dźwięku" w Białym Spichlerzu . Ta ulga nie obowiązuje w przypadku Estrady Młodych.

 

Program festiwalu: https://stsk.slupsk.pl/.../57-festiwal-pianistyki-polskiej/

 

 

Głosuj na projekty Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Głosuj na projekty Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Od 25 września (poniedziałek) 2023 r. można głosować na projekty Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2024, które prezentowane są na stronie slupsk.konsultacjejst.pl, kliknij w poniższy link: https://slupsk.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski. Głosować można do 15 października!

Głosuj na projekty Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2024
Rodzice i dwójka dzieci, napis "Kwiatowa gala" oraz "Przyjdźcie i wesprzyjcie nas w dobrej sprawie!"
Kwiatowa Gala w Słupsku! Widzimy się kolejny raz na giełdzie kwiatów!

Kwiatowa Gala w Słupsku! Widzimy się kolejny raz na giełdzie kwiatów!

Przepiękne rośliny do kupienia i licytacje na rzecz Rodziny Kaczmarczyków, którzy przeżyli wielką tragedię, ale walczą

Kwiatowa Gala w Słupsku! Widzimy się kolejny raz na giełdzie kwiatów!

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.