Środki krajowe

Modernizacja stadionu Gryfa przy ul. Zielonej

Trwa modernizacja Stadionu przy ul. Zielonej, która zostanie przeprowadzona dwuetapowo. Pierwszy etap prac dotyczy budowy nowego wejścia na teren stadionu z zapleczem kasowym i bramami, a także remontu i przebudowy ogrodzenia. Zakres przewidzianych do wykonania prac obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe pawilonu kasowego i istniejącego ogrodzenia, budowę pomieszczenia kasowego wraz z zadaszeniem i montażem bramek oraz wrót od strony ul. Zielonej, ogrodzenia z bramami wokół stadionu o łącznej długości ok. 912 m. Od strony ulicy Słonecznej zamontowana zostanie brama wejściowa do sektora dla kibiców drużyn przyjezdnych.

Zadanie zostanie wykonane w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja układu funkcjonalnego zagospodarowania terenu Stadionu przy ulicy Zielonej w Słupsku – etap I: budowa budynku kasy i wiaty wejściowej wraz z ogrodzeniem na terenie stadionu”. Realizowane będzie w ramach działania nr 3 Inwestycje w infrastrukturę czasu wolnego i infrastrukturę turystyczną Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019 – 2024.

Realizacja tego zadania jest pierwszym etapem przedsięwzięcia polegającego na modernizacji układu funkcjonalnego zagospodarowania stadionu.

Wybrano także wykonawcę drugiego etapu modernizacji obiektu, polegającego na opracowaniu dokumentacji niezbędnej do wykonania kolejnych prac modernizacyjnych obiektu tj.: zadaszenia trybun, oświetlenia płyty głównej boiska trawiastego, przebudowy dwóch istniejących trybun, przebudowy układu przestrzennego ścieżek, placów i innych stref wewnętrznych oraz wykonania zaplecza szatniowego i sanitarnego dla zawodników z boisk treningowych.

Zakończenie pierwszego etapu zadania przewidziano na II kw. 2021 r. Jego szacunkowa jego wartość wynosi 679.950 zł, w tym dofinansowanie ze środków rezerwy celowej budżetu państwa 439.642 zł i wkład własny Słupska 240.308 zł.

Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji administracyjnych w celu prawidłowej i sprawnej realizacji kolejnego etapu przedsięwzięcia to koszt 56.980 zł, w tym dofinansowanie ze środków rezerwy celowej budżetu 37.060 zł i wkład własny Słupska 19.920 zł. Zakończenie drugiego etapu prac zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

czerwone teczki z białym logiem Słupska i napisem Słupsk

Stypendia kulturalne

Złóż wniosek o Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w Dziedzinie Kultury!

Stypendia kulturalne
kalendarz z zaznaczoną na czerwono datą

Transport na szczepienie - zmiana daty

Sprawdź, co zrobić, jeśli umówiłeś się na transport, ale termin Twojego szczepienia uległ zmianie.

Transport na szczepienie - zmiana daty

Kalendarz wydarzeń

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Akceptuję Informacje
Alert!

Informacje o szczepieniach na COVID-19 znajdziesz TUTAJ

Na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk

Koronawirus - najważniejsze informacje znajdziesz TUTAJ