Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Modelowa Rewitalizacja Miast

Obszary zdegradowany i rewitalizacji – spotkań konsultacyjnych ciąg dalszy

Rewitalizacja wydaje się działaniem z natury prostym – coś zepsutego po prostu naprawiamy, dodajemy kolorytu, sprawiamy, że jest funkcjonalne. W obszarze infrastruktury miejskiej nie jest to tak łatwe, jak łatwe jest zrozumienie znaczenia pojęcia „rewitalizacja” – najpierw należy przeprowadzić szereg czasochłonnych badań, wyciągnąć z nich wnioski i następnie na ich podstawie wskazać najpierw te obszary miasta, które są zdegradowane, dopiero potem te, które jako pierwsze potrzebują odnowienia.

Rewitalizacja to nie tylko remonty ulic, chodników czy elewacji budynków – przede wszystkim to szereg innych działań (edukacyjnych, kulturalnych, społecznych czy ekonomicznych), których celem jest poprawienie jakości życia mieszkańców Miasta. W naszym mieście, po przeprowadzonych badaniach, za obszar rewitalizacji, wymagający szczególnej troski, wskazane zostało centrum – to właśnie tam natężenie zjawisk negatywnych, takich jak m. in. ubóstwo, bezrobocie czy przestępczość, jest bardzo wysokie.

Od 10 lutego prowadzimy konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miejskiej w Słupsku dotyczącego wyznaczenia obszarów zdegradowanego i rewitalizacji. Na czym one polegają? Chcemy uzyskać informacje od mieszkańców o tym, czy tereny wskazane jako zdegradowane oraz tereny wybrane do rewitalizacji (zarówno w najbliższym czasie, jak i na przestrzeni następnych lat) są według nich obszarami najbardziej potrzebującymi tego rodzaju działań. W trakcie konsultacji można zarówno wyrazić swoją opinię na temat wskazanych już przestrzeni miejskich, jak i wskazać te obszary, które według mieszkańców powinny zostać włączone do działań naprawczych.

W jaki sposób można wziąć udział w konsultacjach? Wystarczy zapoznać się z materiałami informacyjnymi, wypełnić formularz zgłaszania uwag lub wziąć udział w ankiecie i podzielić się opinią na temat zaplanowanych działań.

Konsultacje trwają do 10 marca, zatem pozostało niewiele czasu na zaangażowanie się w tworzenie przestrzeni naszego Miasta. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 3 marca (dzisiaj) o godzinie 17.00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6.

Materiały informacyjne są dostępne do pobrania TUTAJ.

Osoba do kontaktu:
Paweł Krzemień
Wydział Zarządzania Funduszami
Plac Zwycięstwa 1, pok. 204
e-mail: p.krzemien@um.slupsk.pl
telefon: (59) 848 82 25

Chłopiec z podniesionymi kciukami do góry, w tle dwoje dzieci i nauczycielka
Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli miejskich.

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025
Informator przedszkolaka

Informator przedszkolaka

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem przedszkolaka na rok szkolny 2024/2025 stanowiącym swoisty przewodnik po placówkach wychowania przedszkolnego w naszym mieście.

Informator przedszkolaka

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.