Komunikacja miejska - nowe linie, wydłużone trasy, częstsze kursy
Jeśli Miasto Słupsk zostanie powiększone o 6 sołectw, sąsiadujących bezpośrednio z granicami Słupska mieszkańcy tych terenów zostaną włączeni komunikacyjnie do miasta w dużo większym stopniu niż teraz.
Już od 1 stycznia 2023 roku będą mogli korzystać nie tylko z istniejącej sieci komunikacji publicznej, ale również z nowych, utworzonych specjalnie dla nich linii autobusowych.
W całym mieście obowiązywać będzie jedna cena biletów jednorazowych i okresowych. Zmieniona zostanie częstotliwość jazdy na niektórych trasach autobusowych, tak by komunikacja miejska spełniała jak najlepiej swoją rolę. Rozkład jazdy zostanie dopasowany z uwzględnieniem godzin rozpoczynania nauki szkolnej przez dzieci.
Wystarczy spojrzeć na prezentowane poniżej proponowane rozkłady jazdy i ich charakterystykę. Widać wyraźnie, że odpowiadamy w ten sposób na potrzeby mieszkańców tych terenów - zarówno dzieci i młodzieży, dorosłych jak i osób starszych. To ważne, żeby także w godzinach wieczornych, mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z komunikacji miejskiej i powrotu do domu lub przejazdu w inne rejony miasta.
Prosto, jasno i konkretnie pokazujemy, jak - pozytywnie - ukształtujemy siatkę połączeń autobusowych w tych rejonach
Jak widzimy na mapie obszar Bierkowa zyskałby dostępność komunikacyjną do różnych rejonów Słupska, czego teraz brakuje. Mieszkańcy, którzy nie posiadają lub nie chcą poruszać się samochodami mieliby łatwy i komfortowy dostęp np. do centrum i to z atrakcyjną częstotliwością.
Wydłużenie linii nr 2 oraz uruchomienie specjalnej linii nr 12 to z pewnością duży atut dla mieszkańców Siemianic i Niewierowa.
Rozbudowana linia nr 3 oraz wydłużenie niektórych kursów linii nr 1 oraz stworzenie specjalnej linii nr 11 zapewniłoby potrzeby komunikacyjne mieszkańców Krępy Słupskiej i Płaszewka.
Strzelino to także istotny obszar w naszym regionie; rozszerzenie funkcjonowania linii 17 poprawiłoby znacznie dostępność Słupska dla mieszkańców tego terenu.