Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Instytucje kultury

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku to utworzona w 1977 roku instytucja zajmująca się organizacją koncertów orkiestry, inicjacją wydarzeń muzycznych, edukacją młodych odbiorców oraz rynkiem impresaryjnym.

Od początku swego istnienia związana jest z odbywającym się co roku w Słupsku Festiwalem Pianistyki Polskiej. Na bogaty dorobek fonograficzny Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica składa się dwadzieścia osiem płyt.

W 2018 roku Orkiestra Filharmonii wzięła aktywny udział zarówno w nagraniu ścieżki dźwiękowej, jak i w akcji scenicznej w produkcji filmowej TVN pt. „Całe Szczęście” z Romą Gąsiorowską i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych.

Należy podkreślić również udział Filharmonii w wielu niezwykle interesujących programach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Muzyki i Tańca jak: „Dyrygent Rezydent”, „Moniuszko 2019”, Festiwal „Wojciech Kilar Przestrzenie”, „Porankach Muzycznych” oraz w projektach Miasta Słupska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: Uroczysty Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Koncert na 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem”.

Ważnym nurtem działalności artystycznej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica są wydarzenia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz koncerty familijne, które odbywają się regularnie co miesiąc. Oferta Słupskiej Filharmonii próbuje dotrzeć do każdej grupy melomanów, wykonując bardzo urozmaicony repertuar od lekkiej, prawie rozrywkowej muzyki (koncerty karnawałowe) poprzez dzieła oratoryjne – do poważnych dzieł symfonicznych największych światowych mistrzów, nie zapominając, o bardzo lubianych przez publiczność koncertach – spektaklach realizowanych w wersji półscenicznej, takich oper i operetek jak Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego (2018 r.) Halka Stanisława Moniuszki (2019 r.) czy Baron cygański Johanna Straussa (2019 r.).

Od 1 września 2022 r. dyrektorem naczelnym i artystycznym Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica  im. Wojciecha Kilara jest prof. dr hab. Alina Ratkowska - klawesynistka, dyrygentka i animatorka kultury, uhonorowana Fryderykiem, nagrodą Splendor Gednanesis i wieloma innymi wyróżnieniami.

Dane kontaktowe:
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
ul Jana Pawła II 3
tel. (59) 842 84 34
sekretariat@sinfoniabaltica.pl

www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl

REPERTUAR

 

 

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska
1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Archiwum Państwowe przygotowało niezwykłą wystawę "Bezsenne głowy, co dźwigają korony - książęta, królowie, wodzowie, bohaterzy. 1000 lat polskiej państwowości w dokumentach Archiwum Państwowego".

1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj maj pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Informator na rok szkolny 2025/2026 - oferta szkół ponadpodstawowych 
Trwa konkurs ekologiczny "W wodzie się nie mieści". Szczegóły dostępne TUTAJ.
Trwa nabór do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli na rok szkolny 2025/2026