Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj
  1. Krok 1
  2. Krok 2
  3. Krok 3
  4. Krok 4 (aktywny)

Wpis do rejestru wyborców

Identyfikator sprawy: COM-RE-16

Czas odpowiedzi

Wniosek można składać cały rok.

Decyzję o wpisaniu do rejestru wyborców bądź o odmowie wpisania do rejestru wyborców wydaje się,w terminie 5 dni od daty złożenia wniosku, po sprawdzeniu czy wyborca spełnia warunki stałego zamieszkania na obszarze gminy.

Odwołania

Od decyzji w sprawie odmowy wpisania do rejestru wyborców przysługuje prawo wniesienia skargi do właściwego miejscowo sądu rejonowego za pośrednictwem Prezydenta Miasta Słupska, w terminie 3 dni od dnia doręczenia decyzji.

Jednostka odpowiedzialna

Wydział – Centrum Obsługi Mieszkańców
Plac Zwycięstwa 3 (pokój nr 11)
tel.: (59) 8488 382,
e-mail: com@um.slupsk.pl

Uwagi dodatkowe

Osoby, które mogą złożyć wniosek o wpis do rejestru wyborców:

  • Wyborcy stale zamieszkali na terenie gminy bez zameldowania na pobyt stały.
  • Wyborcy nigdzie niezamieszkali, stale przebywający na terenie gminy.
  • Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy pod innym adresem niż adres zameldowania na pobyt stały.

Wniosek należy złożyć osobiście lub drogą elektroniczną za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej na stronie http://bip.um.slupsk.pl/ lub Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej na stronie http://epuap.gov.pl.

WAŻNE INFORMACJE

Z uwagi na fakt, iż zgodnie z art. 20 § 2 Kodeksu wyborczego Prezydent miasta Słupska jest zobligowany przed wydaniem decyzji o wpisaniu do rejestru sprawdzić, czy osoba wnosząca wniosek spełnia warunki stałego zamieszkania w Słupsku pod oznaczonym adresem. W związku z tym wnioskodawca powinien przedstawić dowody potwierdzające stałe zamieszkiwanie pod wskazanym we wniosku adresem, tj. tytuł prawny do lokalu (akt notarialny, umowa najmu mieszkania), potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy.

Wyborca nie posiadający tytułu prawnego do lokalu ani zameldowania na pobyt czasowy dołącza oświadczenie właściciela lub najemcy mieszkania, potwierdzające stały pobyt wnioskodawcy  w przedmiotowym lokalu oraz dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego właściciela (najemcy) lub inne dokumenty potwierdzające związek z lokalem, w którym ma nastąpić wpisanie do rejestru wyborców, np. umowy/rachunki/faktury za media (gaz, prąd, internet, telefon) dot. przedmiotowego lokalu wystawione na wyborcę ubiegającego się o wpisanie do rejestru, potwierdzenie rozliczenia podatku, w którym wyborca wskazał adres zamieszkania w Słupsku (tylko ta strona PIT-u gdzie jest adres
zamieszkania).

Wniosek o wpis do rejestru wyborców przesłany za pomocą środków komunikacji elektonicznej - e-PUAP nie zwalnia z obowiązku wykazania stałego zamieszkiwania pod określonym adresem w Słupsku. Również należy dołączyć dodatkowe dokumenty, o których mowa wyżej. W celu ułatwienia kontaktu można podać numer telefonu. Wyborca wpisany do rejestru wyborców miasta Słupska zostanie skreślony z rejestru wyborców w jego ostatnim miejscu stałego zameldowania (wpisania do rejestru wyborców).

Chwilowo nie można było wyświetlić plików do pobrania

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z Informacją Urzędu Miejskiego w Słupsku
pl. Zwycięstwa 3, pok. 8
tel.: (59) 8488 300
e-mail: urzad@um.slupsk.pl

 

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.