Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

Program chodnikowy w fazie realizacji

 

Pomimo końca roku pogoda sprzyja realizacji inwestycji zaplanowanych na 2020 r. Wiele dzieje się na chodnikach obszaru rewitalizacji. Z łatwością zauważyć można efekty realizacji tak zwanego „Funduszu chodnikowego”, polegającego na modernizacji nawierzchni ciągów pieszych. Aktualnie modernizacji podlegają chodniki przy ulicach: Bolesława Prusa, Wileńskiej (odcinek od Placu Broniewskiego do Wolności), Przemysłowej (odcinek pomiędzy ul. Ignacego Paderewskiego a dawnym przejazdem kolejowym), Piotra Skargi a także Juliana Niemcewicza, Ludwika Solskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Zakres przeprowadzonych prac obejmuje regulację krawężników, przełożenie ciągu kamiennych płyt granitowych oraz wykonanie nawierzchni chodników z płyt betonowych. Do modernizacji trotuarów używane są materiały występujące na istniejących nawierzchniach i zakwalifikowane do ponownego wbudowania. Dotyczy to głównie kamiennych płyt granitowych i krawężników.

Wiele spośród zmodernizowanych trotuarów nie było remontowanych od kilkudziesięciu lat. W tym czasie powstały na nich liczne ubytki kostki, spękania płyt oraz deformacje nawierzchni, powodujące niedogodności i utrudnienia w ich użytkowaniu.
 We wcześniejszych latach w ramach funduszu chodnikowego wyremontowano ciągi piesze przy ulicach: Piekiełko, Marii Skłodowskiej-Curie – strona zachodnia, Joachima Lelewela na odcinku od ulicy prof. Edwarda Lotha do ulicy Lipowej, Wileńskiej – strona wschodnia – na odcinku od ulicy Juliana Tuwima do ulicy Wojska Polskiego, Placu Władysława Broniewskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza – strona zachodnia oraz Kaszubskiej – od ulicy Armii Krajowej do ulicy Podgórnej. Nową nawierzchnie zyskały także chodniki przy ulicach: Władysława Reymonta, Adama Mickiewicza – część wschodnia, Zygmunta Krasińskiego oraz chodnik nadrzeczny od zakola Słupi do Mostu Zamkowego. Nową nawierzchnię zyskały także chodniki przy ulicach: Stefana Jaracza, Karola Szymanowskiego, Raszyńskiej, Partyzantów, Placu Powstańców Warszawskich oraz fragment ciągu pieszego przy ulicy Słonecznej.

Na 2021 r. prace przewidziano m.in. na ul. Henryka Pobożnego i Adama Mickiewicza (strona zachodnia od Juliana Tuwima do Wojska Polskiego). W tym ostatnim przypadku prace obejmą także wymianę nawierzchni parkingów.
 W kolejnych latach w ramach realizacji tego zadania, przewiduje się zmodernizowanie ciągów pieszych w obrębie Podgrodzia i Nadrzecza, w tym między innymi ulic: Juliana Słowackiego – od ulicy Stefana Jaracza do ul. Witolda Lutosławskiego, Wandy, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz Szkolnej.
 Realizacja tych prac poprawi bezpieczeństwo, dostępność i ułatwi poruszanie się w przestrzeni publicznej osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz osób o ograniczonej swobodzie poruszania się, a także poprawi estetykę miasta.


Prace prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego ujętego w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program chodnikowy – likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni – etap I”.


Warto także zauważyć, że od tego roku w ramach nowego Programu chodnikowego, dedykowanego ciągom pieszym znajdującym się poza obszarem rewitalizacji modernizacji podlegać będą także ciągi piesze w pozostałych częściach miasta. Jeszcze w tym roku przy ul. Wazów, w kolejnych m.in. na Braci Gierymskich, Jana Karola Chodkiewicza, Stanisława Żółkiewskiego, Zachodniej i Hubalczyków (odcinek bez chodnika w rejonie Parku Wschodniego).

Na koniec jeszcze kilka migawek z remontu jezdni ul. Fryderyka Chopina i dzięki zagospodarowaniu oszczędności także sporego odcinka ul. Mieszka I, realizowanych w ramach kolejnego zadania podstawowego ujętego w Gminnym Programie Rewitalizacji, tj. Programu poprawy bezpieczeństwa i funkcjonalności układu komunikacyjnego obszaru rewitalizacji – etap I.

 

 

Stanowisko ds. wdrażania, monitorowania i promocji rewitalizacji miasta

Stanowisko ds. wdrażania, monitorowania i promocji rewitalizacji miasta

(59) 8488 225

Pokój 204

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Zarządzania Funduszami pl. Zwycięstwa 1 (mały ratusz) 76-200 Słupsk

rewitalizacja@um.slupsk.pl

Podziel się

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

1–4 maja Słupsk zamieni się w stolicę dobrej zabawy, pysznego jedzenia i kultury! Przed nami Festa Italiana, Piknik Smaków, koncerty w plenerze, festiwal SALWA, seanse filmowe dla dzieci i dorosłych, spektakle komediowe i imprezy w klubach. Sprawdź rozkład jazdy Słupskiej Majówki 2025 i zaplanuj swój długi weekend – będzie się działo.

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy
Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj kwiecień pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Trwa rekrutacja do miejskich żłobków na rok 2025/2026
Informator na rok szkolny 2025/2026 - oferta szkół ponadpodstawowych 
Trwa nabór do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli na rok szkolny 2025/2026