Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Aktualności

Polski Ład dla Słupska

Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, Miasto Słupsk otrzymało 36 500 000 zł

Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska zapowiedziała realizację trzech zadań o łącznej wartości 36 500 000 zł sfinansowanych z Rządowego Funduszu Polski Ład. Podczas wspólnej konferencji prasowej z Panem Piotrem Müllerem Rzecznikem Rządu RP wręczony został czek na powyższą kwotę, co pozwoli na przeprowadzenie trzech ważnych dla Miasta inwestycji:

1. Budowa zbiornika retencyjno-rozsączającego wody opadowe u zbiegu ulic Piłsudskiego i Małcużyńskiego w Słupsku

Zadanie polega na budowie zbiornika retencyjno – rozsączającego wody opadowe u zbiegu ulic Małcużyńskiego i Piłsudskiego w Słupsku wraz z wykonaniem przyłączeń do istniejącej kanalizacji deszczowej, dojazdów do obsługi technicznej zbiornika, nasadzeń zieleni, montażem elementów małej architektury i oświetlenia rejonu zbiornika. Zaprojektowany system rozsączający przejmie wezbraną intensywnym opadem falę i przetrzyma ją rozsączając do gruntu piaszczystego, spowalniając tym samym odpływ wody do kolektora deszczowego nr VI zlokalizowanego w ul. Piłsudskiego.

Przewidywana wartość inwestycji: 5 000 000 zł
Kwota udziału własnego: 750 000 zł
Procentowy udział wkładu własnego: 15 %
Wnioskowana kwota dofinansowania:4 250 000 zł

2. Przebudowa ulic: Wiejskiej, Rybackiej, Norwida wraz z przebudową skrzyżowania ul. Kilińskiego i Kaszubskiej w Słupsku

Zadanie polega na przebudowie 3 kluczowych odcinków dróg Słupska: ul. Norwida, ul. Wiejskiej, ul. Rybackiej, o łącznej długości 2,4 km. Planuje się także przebudowę istniejącego skrzyżowania ulic Kilińskiego i Kaszubskiej na skrzyżowanie typu rondo.  Przy ulicy Wiejskiej przewidziano m.in.: modernizację jezdni o nawierzchni bitumicznej, budowę drogi rowerowej po wschodniej stronie ulicy wraz z przejazdem na stronę zachodnią, przebudowę chodników wzdłuż całej inwestycji, budowę zatoki autobusowej po zachodniej stronie ulicy, przebudowę zatok postojowych po zachodniej stronie ulicy, przebudowę sygnalizacji świetlnej, a także relokacje lamp oświetleniowych, budowę kanału technologicznego oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. Przebudowie ulegnie również ulica Rybacka, dla której przewidziano remont nawierzchni ulicy, wykonanie dwóch wyniesionych przejść dla pieszych, remont chodników, na których zamontowanych zostanie sześć ławek i koszy na śmieci. Ponadto inwestycja uwzględnia budowę małego ronda u zbiegu ulic Rybackiej i Chopina, umożliwiającego także przejazd większych pojazdów. Oprócz tego w projekcie uwzględniono budowę trzech parkingów. Przebudowa ulicy Norwida natomiast uwzględnia nową nawierzchnię jezdni i chodnika, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz budowę kanału technologicznego. Przebudowa ww. dróg spowoduje zmniejszenie hałasu – równa nawierzchnia jest cichsza i zwiększa płynność ruchu, zmniejszenie ilości zanieczyszczeń gazowych, uporządkowanie spływu wód opadowych. Realizacja inwestycji wpłynie na mobilność i bezpieczeństwo ruchu drogowego, co w konsekwencji poprawi warunki życia mieszkańców Słupska i zwiększy jego atrakcyjność inwestycyjną.

Przewidywana wartość inwestycji: 15 000 000 zł
Kwota udziału własnego: 750 000 zł
Procentowy udział wkładu własnego: 5 %
Wnioskowana kwota dofinansowania:  14 250 000 zł

3.  Zagospodarowanie terenu Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku wraz z nadaniem mu nowych funkcji

W ramach zadania przewiduje się podział Parku na trzynaście stref różnych aktywności, dostosowanych tematycznie dla wszystkich grup wiekowych; od najmłodszych mieszkańców do seniorów. W projekcie uwzględniono utworzenie stref aktywności, sportu, wypoczynku, strefę dla najmłodszych, główny trakt parkowy oraz strefę imprez plenerowych, a także strefę dla zwierząt. Ponadto planuje się przebudowę i rozbudowę terenu parkingów bezpośrednio sąsiadujących z parkiem, wymianę części oświetlenia oraz nasadzenia roślin i stworzenie zielonych rabat.

Wśród urządzeń przewidzianych dla poszczególnych stref znajdą się m.in. sekwencje przenikających się zjeżdżalni, urządzeń do  wspinaczki, bujania, skakania, pole piknikowe z plażą miejską w zakolu rzeki wyposażone w hamaki, leżaki i parasole. Oprócz tego przewidziano utworzenie górki saneczkowej/rowerowej/wspinaczkowej. W miejscu obecnej fontanny zostanie rozbudowany plac zabaw dla dzieci z urządzeniami wodnymi. Powstaną także piaszczyste boiska wielofunkcyjne, boisko do gier zespołowych oraz parkour sprawnościowy.

Ideą przebudowy parku jest umożliwienie wszystkim mieszkańcom wygodnego i bezpiecznego poruszania się po całym parku, którego roślinności i walory krajobrazowe stanowią jego atut. W strefie tej, planuje się nowy, ujednolicony układ alejek – wspólną przestrzeń dla pieszych, rowerzystów, rolkarzy, itp., dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poza standardowymi elementami dla strefy, przewiduje się ustawienie elementów pełniących jednocześnie funkcję siedzisk, ramp/przeszkód dla użytkowników rowerów, hulajnóg, rolek, itd.

Projekt przewiduje przebudowę całego terenu parku; od ul. Zamkowej do terenu w pobliżu Mostu Czołgowego, w wyniku czego teren ten zyska wygodne połączenie z aktualnie rewitalizowanymi Bulwarami rzeki Słupi, co wraz z klinami zieleni stanowi realizację koncepcji zagospodarowania terenów nadrzecznych od Lasku Północnego do Lasku Południowego. Oprócz stref aktywności, przewidziano strefy wypoczynku z ogrodem różanym i kameralną altaną, pergolami, enklawy zieleni czy miejscami do gier integracyjnych, np. boule.

Przewidywana wartość inwestycji: 20 000 000 zł
Kwota udziału własnego: 2 000 000 zł
Procentowy udział wkładu własnego: 10 %
Wnioskowana kwota dofinansowania: 18 000 000 zł

 

Dzięki wspomnianym środkom finansowym ważne obszary naszego miasta zyskają nowe funkcjonalności oraz będą poprawiały jakość i komfort życia mieszkańców. Mamy tu na myśli nie tylko użytkowe znaczenie tych inwestycji, jaką jest choćby wspieranie komunikacji pieszej i samochodowej/autobusowej, ale też zagospodarowanie jednego z ważnych miejskich parków i dostosowanie go do potrzeb społeczno-kulturowo-rekreacyjnych.

Będziemy na bieżąco informować o kolejnych etapach realizacji poszczególnych działań, takich jak podpisanie umów czy rozpoczęcie prac budowlanych.

Kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy - Biuro MOF

Kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy - Biuro MOF

59 84 88 304

Pokój 205

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Zarządzania Funduszami pl. Zwycięstwa 1 (mały ratusz) 76-200 Słupsk

zf@um.slupsk.pl

Podziel się

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl

Minister Cyfryzacji uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może: sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują; zgłosić potrzebę dostępu do internetu; zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu; oraz dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl
Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

To będzie weekend gier i zabaw na maksa! 1 i 2 czerwca Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w pełnym przygód Parku Powstańców Warszawskich przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku. Przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji.

Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.