Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

Październik w Rejsie

Już w najbliższy weekend startuje 11. festiwal MŁODE HORYZONTY. W ramach wydarzenia, organizowanego przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, będzie można zobaczyć aż 10 nowych filmów, które nie miały jeszcze polskiej premiery. W programie pojawi się m.in. najnowsza (piąta już!) ekranizacja przygód Basi, bohaterki popularnych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, kolejna część bestsellerowej serii Biura detektywistycznego Lassego i Mai: licz do czterech, doceniona na festiwalu w Annecy animacja o dojrzewaniu, nadwadze i pierwszej miłości Ben nie ma lekko, a także nagrodzony na Cinekids Jippie No More! łączący poważną historię z dużą dawką humoru.

 

We wtorek, 1 października, z okazji 35-lecia Pracowni Batiku SOK, pokażemy nagrodzony na Berlinale indonezyjski dramat Nana, który - choć dotyka bolesnej przeszłości kraju - jest przepiękną wizualnie i niezwykle subtelną opowieścią o kobiecej sile i solidarności.

 

Warto zwrócić też uwagę na film Strange Darling, który w zasadzie nie miał trafić do kin, ale po entuzjastycznych recenzjach krytyków zdecydowano, że jednak wejdzie na ekrany. Historia randki dwojga nieznajomych, która zmienia się w krwawy koszmar, jest tu zaledwie punktem wyjścia. Reżyser w iście tarantinowskim stylu bawi się naszymi przyzwyczajeniami i co rusz zaskakuje zwrotami akcji, zmuszając do układania filmowych puzzli nieustannie od nowa.

 

 

Wraz z nadejściem jesieni pojawia się sporo nowych polskich produkcji i one również znalazły miejsce w naszym repertuarze. Pokażemy Rzeczy niezbędne Kamili Tarabury oparte na reportażu „Mokradełko”, opowieść o słynnym bokserze Kulej. Dwie strony medalu Xawerego Żuławskiego, a także Drużynę A(A) – historię czwórki zmagających się z uzależnieniem osób, które dość niekonwencjonalnymi metodami walczą o ocalenie zadłużonego ośrodka terapeutycznego. Z kolei dla młodszych widzów mamy inspirowaną kultowymi komiksami Tadeusza Baranowskiego animację o Smoku Diplodoku, a po seansie 20 października bezpłatne warsztaty familijne inspirowane filmem, na które zapisy prowadzimy pod numerem: 507 846 243.

 

Spośród najnowszych europejskich tytułów pojawi się nagrodzony w Cannes, norweski kandydat do Oscara Armand - balansująca na granicy dramatu i komedii historia szkolnego incydentu, który przeradza się w starcie między matkami, w obecności próbujących zachować neutralność pedagogów. Pokażemy również dwie produkcje, których twórcy podejmują ciekawy dialog z nowymi technologiami: francuską Bestię, w której sztuczna inteligencja proponuje bohaterce poddanie się procedurze wymazania silnych uczuć, by uwolnić ją od przeszłości, a także Another end - historię miłosną, rozgrywająca się w świecie, w którym śmierć partnera/-ki nie musi być końcem relacji.

 

 

Nie zabraknie też dużych amerykańskich produkcji o artystycznym zacięciu, takich jak kontynuacja nagrodzonego w Wenecji hitu: Joker: Folie à deux oraz epickie Megalopolis. Zanim jednak szalone opus magnum Coppoli pojawi się na naszym ekranie, 24 października będzie można zobaczyć odrestaurowaną cyfrowo wersję reżyserską Czasu apokalipsy, ze słowem wstępnym dziennikarza filmowego Krzysztofa Spóra.

 

W ostatni weekend miesiąca zapraszamy również na nasze dwa cykle. W ramach przeglądu Krótka Historia Polskiego Kina, realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, pokażemy 26 października film Barbary Sass Krzyk z Dorotą Stalińską w roli Perełki – dziewczyny z marginesu, która dostaje od życia drugą szansę. Natomiast w cyklu podróże ze sztuką zapraszamy dzień później, 27 października, na film Picasso. Buntownik w Paryżu. Dokument Simony Risi to portret życia spełnionego, ale i złożonego ze sprzeczności. Ustami ekspertów i kuratorów dokument rozszyfrowuje ukrytą w dziełach symbolikę, tłumacząc, jak kolejne doświadczenia i spotkania wpływały na ewolucję stylu artysty.

 

To jeszcze nie wszystko, co czeka nas w październiku. Już teraz zapraszamy na pokaz filmu Islandia w ruchomych obrazach (1925) z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Kropki i prelekcją prof. UG, dra hab. Sebastiana Jakuba Konefała, który odbędzie się 17 października, a także na niezwykle wzruszającą animację Dziki robot, która - jesteśmy tego pewni – przypadnie do gustu nie tylko młodym, ale skradnie też serca dorosłym widzom!

 

Szczegółowy harmonogram seansów wraz z opisami filmów można znaleźć w załączniku. Bilety na wszystkie pokazy dostępne są kasie kina (tel. 507 846 243) oraz sprzedaży online.

 

Do zobaczenia na pokładzie!

załoga kina Rejs

 

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

1–4 maja Słupsk zamieni się w stolicę dobrej zabawy, pysznego jedzenia i kultury! Przed nami Festa Italiana, Piknik Smaków, koncerty w plenerze, festiwal SALWA, seanse filmowe dla dzieci i dorosłych, spektakle komediowe i imprezy w klubach. Sprawdź rozkład jazdy Słupskiej Majówki 2025 i zaplanuj swój długi weekend – będzie się działo.

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy
Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj kwiecień pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Trwa rekrutacja do miejskich żłobków na rok 2025/2026
Informator na rok szkolny 2025/2026 - oferta szkół ponadpodstawowych 
Trwa nabór do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli na rok szkolny 2025/2026