Kampania informacyjno-edukacyjna „ZROZUMIEĆ DEMENCJĘ. Wszystko, co trzeba wiedzieć”
W dniu 23 września 2024 r. w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6 odbyła się debata z udziałem ekspertów dot. problematyki demencji, która zorganizowana została w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „ZROZUMIEĆ DEMENCJĘ. Wszystko, co trzeba wiedzieć”.
Ideą kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej w celu dążenia do zrozumienia demencji, zwalczania stygmatyzacji choroby otępiennej i chorych oraz poprawy jakości ich życia, i ich opiekunów. Działania skierowane są przede wszystkim do nieformalnych opiekunów/ opiekunek osób z demencją, ale również do każdego mieszkańca Słupska, tak aby umożliwić jak największej grupie poszerzenie wiedzy i umiejętności oraz zwiększyć zdolności do udzielania stałego, systematycznego i rzetelnego wsparcia.
W debacie, którą prowadził dr Grzegorz Piekarski uczestniczyły ekspertki z dziedziny: nauk o zdrowiu - dr n. med. Monika Waśkow – prof. Uniwersytetu Pomorskiego, psychologii – dr Ewa Piotrów oraz psychiatrii – Magdalena Piekarec.
W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawicie organizacji pozarządowych, w tym środowisk senioralnych, Słupskiej Rady Seniorów, instytucji i jednostek z terenu naszego miasta działających w zakresie edukacji, kultury oraz na rzecz osób starszych, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta i Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.
Kampania informacyjno-edukacyjna „ZROZUMIEĆ DEMENCJĘ. Wszystko, co trzeba wiedzieć”, realizowana jest dzięki projektowi Słupskiej Rady Seniorów, który uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Pomorskiego w ramach pomocy finansowej pn. „Pomorskie Rady Seniorów 2024” oraz z budżetu miasta Słupska.


