Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

55. Festiwal Pianistyki Polskiej

na czarnym fortepianie ułożone gniazdo z którego wystają duże rozłożone dwa skrzydła ptasie tekst 55. Festiwal Pianistyki Polskiej

Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku to już  55 -  letnia tradycja ciesząca się dużym powodzeniem wśród melomanów. To największa impreza o charakterze ogólnopolskim organizowa­na przez Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. 

Tegoroczna edycja  odbędzie się 4 - 9 września. Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów  na to wydarzenie w kasie Filharmonii przy ul. Jana Pawła II.

Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku zapoczątkowany w 1967 r. funkcjonuje jako doroczne – największe i najbardziej prestiżowe forum polskich pianistów, oraz jako miejsce najbardziej wszechstronnej prezentacji polskiej muzyki fortepianowej:

  • utworów na fortepian solo – w pełnym wymiarze historycznym (XVII/XVIII – XXI w.)
  • koncertów fortepianowych (Lessel, Dobrzyński, Chopin, Paderewski, Różycki, Stokowski, Melcer, Moszkowski, Szarwenka, Zarzycki, Szymanowski, Maliszewski, Szeligowski, Bacewicz, Baird, Kilar, Kisielewski,  Górecki, Panufnik, Maciejewski, Lutosławski oraz Kuźnik, Moss, Brzóska, Dębski, Rozbicki, Łukaszewski, Małecki (prawykonania na zamówienie festiwalu)
  • kompozycji kameralnych (sonaty na fortepian i skrzypce, sonaty na fortepian i wiolonczelę,  tria fortepianowe, kwartety i kwintety fortepianowe)
  • liryki wokalnej z udziałem fortepianu; również muzyki jazzowej w wykonaniu najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych (Możdżer, Pawlik, Makowicz i inn.).

Nie ma w kraju drugiej takiej sceny, tak bogato i tak wszechstronnie prezentującej i promującej rodzimą twórczość fortepianową, z taką konsekwencją i z taką regularnością (corocznie) od prawie półwiecza. W ciągu 50. lat trwania FPP  wzięło w nim udział ponad 430 polskich pianistów wszystkich generacji: od młodych grających corocznie na ”Estradzie Młodych” (dotąd 180. uzyskało tytuł jej laureata)  – po mistrzów jak Witold Małcużyński, Halina Czerny-Stefańska, Regina Smendzianka, Barbara Hesse-Bukowska, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Waldemar Malicki, Janusz Olejniczak, Leszek Możdżer, Adam Harasiewicz, Krzysztof Jabłoński, Krystian Zimerman, Rafał Blechacz i wielu innych

Szczegółowy harmonogram Festiwalu na stronie internetowej Słupskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego

Stanowisko ds. organizacyjnych, promocyjnych i edukacji kulturalnej

Stanowisko ds. organizacyjnych, promocyjnych i edukacji kulturalnej

(59) 8488 379

Pokój 05

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Współpracy i Promocji Dział Kultury pl. Zwycięstwa 1, Mały Ratusz 76-200 Słupsk

wip@um.slupsk.pl

Podziel się

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

1–4 maja Słupsk zamieni się w stolicę dobrej zabawy, pysznego jedzenia i kultury! Przed nami Festa Italiana, Piknik Smaków, koncerty w plenerze, festiwal SALWA, seanse filmowe dla dzieci i dorosłych, spektakle komediowe i imprezy w klubach. Sprawdź rozkład jazdy Słupskiej Majówki 2025 i zaplanuj swój długi weekend – będzie się działo.

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy
Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj kwiecień pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Trwa rekrutacja do miejskich żłobków na rok 2025/2026
Informator na rok szkolny 2025/2026 - oferta szkół ponadpodstawowych 
Trwa nabór do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli na rok szkolny 2025/2026