Poema Flamenco & Casa de Salsa - Garden Party u Karola
Tym razem zapraszamy Państwa 13 sierpnia w samo południe do Parku im. Jerzego Waldorffa na południe z ognistym flamenco. Gościć będziemy Magdalenę Lechowską i zespół "Poema Flamenco" z Krakowa. Natomiast w klimat kultury latynoskiej wprowadzi Państwa słupska grupa "Casa de Salsa", która przed gośćmi z południa Polski da krótki występ.
POEMA FLAMENCO. To unikalne i porywające połączenie polskiej i hiszpańskiej poezji w rytmach flamenco. Każdy z artystów pokazuje swą energię i osobowość sceniczną w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób: poprzez charyzmatyczny śpiew, taniec pełen namiętności czy wykwintną grę na gitarze. Krakowskie artystki flamenco Magdalena Lechowska, Kaja Będkowska-Klar oraz Wiola Bednarczyk rozpoczęły stałą współpracę w październiku 2017 r. Ich ponad 15-letnie doświadczenie, pasja i charyzma sceniczna sprawiają, że publiczność czuje prawdziwą magię flamenco. Wraz z nimi wystąpi Damian Kowaliński na gitarze.
To właśnie emocje są głównymi bohaterami podczas występów formacji Poema Flamenco. Oprócz tradycyjnych stylów flamenco pojawią się legendarne poematy flamenco takie, jak Verde czy Leyenda del Tiempo, oraz “flamencowe” interpretacje poezji Juliana Tuwima i Marka Grechuty.
CASA DE SALSA. Grupa choreograficzna powstała na bazie założonej przez Martynę Kamińską szkoły Casa de Salsa (rok powstania: 2017). Zamysł stworzenia zespołu tanecznego narodził się spontanicznie. Bowiem jego skład wyłoniony został wśród uczestniczek zajęć. Tworzy go 25 pełnych energii, pozytywnie zakręconych i pracowitych kobiet, które postanowiły, że będą dzielić się efektami swojej pracy. W tym składzie grupa tańczy od września ubiegłego roku. Ma na swoim koncie sukcesy na arenie ogólnopolskiej oraz w Europie. W kwietniu b.r. Casa de Salsa zdobyła Mistrzostwo Europy w Warszawie w kategorii Caribbean Show, a niedawno wróciła z I miejscem z turnieju w Pradze. Pokaz, który zaprezentują jest ukłonem w stronę kultury latynoskiej, zwłaszcza karaibskiej, i bazuje na narodowych tańcach Dominikany - połączenie bachaty i merenge.