Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

Powstaną nowe mieszkania komunalne

Dzisiaj otrzymaliśmy informację z Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznaniu nam dofinansowania na budowę 57 komunalnych lokali mieszkalnych, które zostaną zlokalizowane w trzech budynkach A, B i C przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Płowieckiej (budynki A i B) oraz ulicy Płowieckiej (budynek C).

W projektowanych budynkach AB  znajdować się będzie 36 mieszkań (w cz. A 14 mieszkań, w cz. B 22 mieszkania), w budynku C zaprojektowano 21 mieszkań. W kondygnacji podziemnej budynków znajdą się skrytki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Wszystkie mieszkania dzięki dźwigom osobowym przystosowane będą dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub z innymi dysfunkcjami. Wszystkie kondygnacje będą dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Budynki wyposażone będą również w instalacje solarne wspomagające instalację ciepłej wody z panelami fotowoltaicznymi zamontowanymi na dachach.

Na wewnętrznym parkingu zaprojektowano miejsca postojowe, w dla użytkowników o ograniczonej sprawności motorycznej. Nawierzchnie ciągów pieszych i nawierzchnia ciągu jezdnego zostaną wykonane z kostki betonowej. Chodniki i jezdnie zostaną oświetlone lampami typu parkowego. Zaprojektowane zostały również stojaki na rowery (2 grupy po 26 rowerów) oraz plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią. Na terenie działki posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy zimozielone, a pozostały teren zostanie zagospodarowany jako trawniki.

Warto wspomnieć, że lokale mieszkalne w części będą przeznaczone do realizacji programów w zakresie pomocy społecznej i przydzielone m.in. dla takich grup jak: rodziny prowadzące rodzinny dom dziecka, osoby opuszczające pieczę zastępczą, rodziny, w skład których wchodzą osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, nie mogące samodzielnie funkcjonować, seniorzy.

Budowa lokali mieszkalnych jest jednym z zadań zaplanowanych w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025+.
Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na 19.681.771,32 zł, z czego kwota bezzwrotnego dofinansowania z BGK wyniesie 15.463.274,74 zł, co stanowi blisko 80% wartości przedsięwzięcia.

Miasto posiada gotowość realizacyjną przedsięwzięcia (pozwolenie na budowę),
a rozpoczęcie prac planuje się na koniec bieżącego roku.

Powierzchnia budynków:

Budynek AB:
Powierzchnia całkowita : 3.339,31 m2.
Powierzchnia użytkowa mieszkań 1.798,39 m2.
Powierzchnia użytkowa usług 231,46 m2.

Budynek C
Powierzchnia całkowita : 1.607,51 m2.
Powierzchnia użytkowa mieszkań : 1.272,53 m2.

 

 

 

Stanowisko ds. wdrażania, monitorowania i promocji rewitalizacji miasta

Stanowisko ds. wdrażania, monitorowania i promocji rewitalizacji miasta

(59) 8488 225

Pokój 204

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Zarządzania Funduszami pl. Zwycięstwa 1 (mały ratusz) 76-200 Słupsk

rewitalizacja@um.slupsk.pl

Podziel się

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska
Uczestnicy Biegu na Wieżę na wspólnym zdjęciu na dziedzińcu słupskiego ratusza.
Bieg na Wieżę po raz trzeci

Bieg na Wieżę po raz trzeci

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Biegu na Wieżę.

Bieg na Wieżę po raz trzeci

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj czerwiec pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Słupski Jarmark Wakacyjny 2025 - przyjmujemy zgłoszenia wystawców!
Raport o stanie Miasta za 2024 rok - zachęcamy do zapoznania się z jego treścią TUTAJ.