Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Narodowy Dzień Zwycięstwa - uroczystości miejskiej 8 maja

Pomnik Żołnierza Polskiego na pl. Zwycięstwa, obok dwóch żołnierzy na warcie

W imieniu Komitetu Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska zapraszamy  do udziału w uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie.

Miejskie uroczystości z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa odbędą się przy pomniku Żołnierza Polskiego na pl.Zwycięstwa (przed ratuszem) dnia 8 maja br.

Początek uroczystości zaplanowaliśmy na godz. 12.00. Wspólnie zaśpiewamy hymn Rzeczypospolitej Polskiej w trakcie podnoszonej na masz flagi narodowej; uczcimy pamięć Ofiar i Uczestników wydarzeń wojennych, wysłuchamy przemówień okolicznościowych oraz Apelu Pamięci, a przybyłe delegacje złożą pod pomnikiem kwiaty.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

* W związku z przygotowaniami do uroczystości 6 maja br. w godzinach porannych ok.1/3 pl.Zwycięstwa (od strony pomnika, dwa rzędy stanowisk postoju) zostanie wygrodzona i wyłączona z ruchu kołowego; zmiany w organizacji ruchu potrwają do godz.14.00 dnia 8 maja br.(do czasu zakończenia uroczystości). W tym czasie prosimy stosować się do zmienionej organizacji ruchu i nie pozostawiać pojazdów w wyznaczonym terminie na tej części placu - brak stosowania się do przepisów skutkować będzie odholowaniem pojazdu na parking strzeżony na koszt właściciela.

Na zdjęciu widoczne twarze trzech kobiet i mężczyzny róznego pochodzenia etnicznego
Projekt „Integracja społeczno-gospodarcza imigrantów”

Projekt „Integracja społeczno-gospodarcza imigrantów”

W Słupsk rusza wyjątkowa inicjatywa skierowana do cudzoziemców, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym w Polsce

Projekt „Integracja społeczno-gospodarcza imigrantów”
Na zdjęciu Prezydentka Miasta Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz jury konkursu
Etap regionalny konkursu „Idę w przyszłość – znam swoje prawa” w słupskim Ratuszu

Etap regionalny konkursu „Idę w przyszłość – znam swoje prawa” w słupskim Ratuszu

30 marca br. w słupskim Ratuszu odbył się etap regionalny konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Słupska oraz powiatów słupskiego i bytowskiego.

Etap regionalny konkursu „Idę w przyszłość – znam swoje prawa” w słupskim Ratuszu

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Jak założyć skrzynkę do e-Doręczeń? Wystarczy kilka prostych kroków!
Marzec w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wydarzeń, wrażeń i...wzruszeń!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Bilet w kilka sekund? Z Systemem FALA to możliwe! Więcej informacji na stronie https://systemfala.pl/