Aktualności

Moc serdeczności dla 100latki

Na zdjęciu widzimy dwie kobiety - jedna siedzi na fotelu, druga stoi za nią i obejmuje ją za ramiona. Widać też dużo kwiatów, bukiety róż, tulipanów i innych pięknych kolorowych kompozycji.

Pani Krystyna Danilecka - Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska złożyła dziś wizytę u Pani Katarzyny Książek, która właśnie 7 kwietnia skończyła 100 lat. Była to doskonała okazja do złożenia życzeń zdrowia, uśmiechu i koloru, a także po prostu szczęścia i dużo radości, których to emocji nigdy nie jest za wiele. W spotkaniu wzięła też udział Pani  Krystyna Wrycz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Pani Prezydent wspólnie z Panią Kierownik przekazała Jubilatce kosz pełen słodkości oraz Album o Słupsku na pamiątkę tego wyjątkowego dnia - zarówno dla Pani Katarzyny jak i naszego miasta, ponieważ cieszymy się z kolejnych urodzin słupszczanki, Kobiety, która swój życiorys opowiada tak pięknie, barwnie i z miłością.

Warto wspomnieć,że Pani Katarzyna pochodzi z miejscowości Sól (koło Biłgoraja), gdzie spędziła swoje dzieciństwo i szkolne lata.  Już jako 19latka trafiła do gospodarstwa rolnego w Wiesbaden w Niemczech - w ramach prac przymusowych. Jednak mimo tego przykrego zdarzenia spotkało ją coś dobrego - to tam poznała swojego przyszłego męża, Piotra Książka. Później okazało się, że Pan Piotr pochodzi z tych samych stron co Pani Katarzyna i nawet jechał tym samym transportem do Niemiec co nasza Jubilatka.  Latem 1944 pobrali się, a rok później wrócili do Polski. Po kilkunastu miesiącach na świat przyszedł ich pierwszy syn - Jan. W 1949 roku rodzina przeniosła się do miejscowości Wrząca koło Słupska, gdzie spędzili większość swojego życia prowadząc gospodarstwo rolne. Ten czas Pani Katarzyna wspomina dobrze, jako czas spędzony z ludźmi których kochała, w malowniczej i spokojnej miejscowości. To też miejsce, w którym cieszyła się z narodzin dwóch kolejnych synów - Stanisława i Henryka.

Smutne zdarzenie, jakim w 1987 roku była śmierć ukochanego męża odcisnęła piętno w sercu Pani Katarzyny. Jak sama przyznaje dziesiątki lat bez niego i uczucie pustki nie znika mimo upływającego czasu. Jednak bliskość dzieci oraz 12 wnuków, 22 prawnuków, a także 5 praprawnuków napełnia szczęściem i miłością jej dom , co koi pojawiające się od czasu do czasu tęskne myśli o mężu.

W ten dzień, dzień urodzin, życzymy Pani Katarzynie jeszcze więcej miłości, spokoju, okazji do wspomnień Pana Piotra, radości z przebywania z rodziną i bliskimi oraz najzwyczajniej i szczerze - zdrowia i uśmiechu.

 

Grupa rowerzystów jadących na rowerach.

Rowerowa Stolica Polski 2021

Oficjalny trening!

Rowerowa Stolica Polski 2021
Dłonie dwóch osób. Jedna trzyma długopis i dokumenty

Zmieniony tryb funkcjonowania Centrum Obsługi Mieszkańca

Zmieniony tryb funkcjonowania Centrum Obsługi Mieszkańca

Kalendarz wydarzeń

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Akceptuję Informacje
Alert!

Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.

Zmiany w funkcjonowaniu ratusza - wizyta możliwa jedynie po wcześniejszym umówieniu. Więcej informacji TUTAJ.

Na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk