Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Mecenat Kultury

Galeria stypendystów 2023

 

 

Jarosław Kasperek – słupszczanin, absolwent II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku, magister socjologii w specjalizacja socjologia kultury na Uniwersytecie Szczecińskiem. Pracownik samorządowej instytucji kultury, gdzie założył i prowadzi pracownię audiowizualną – Bałtycki Warsztat Audiowizualny. W 2018 roku otrzymał nagrodę Burmistrza miasta Ustki za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz działania na rzecz patriotycznej integracji młodego pokolenia.

Jak sam o sobie mówi - fan wszystkiego co niezależne, niekomercyjne i niepopularne. Jako twórca teledysków współpracował z artystami: Titanic Sea Moon, Guernica Y Luno, That's How I Fight, La Ninia, Earthfall, Triandria. Jest autorem filmu dokumentalnego „Dwie proste historie”. Gdy nie filmuje, produkuję muzykę elektroniczną pod pseudonimem Ojra.

Stypendium Prezydenta Miasta Słupska otrzymał na projekt "Love, peace noise”. To autorski dokumentalny film muzyczny, który skupia się na osobach czterech słupskich muzyków tworzących w latach 1990 - 2002 zespół Ewa Braun - Piotrze Suliku, Rafale Szymańskim, Dariuszu Dudzińskim, Marcinie Dymiterze. Film daje im możliwość opowiedzenia o swoim pojmowaniu muzyki, filozofii grania w zespole i jak „bycie muzykiem” ewoluowało w nich na przestrzeni 30 lat aktywności muzycznej. To również historia słupskich miejsc skupiających muzyczne środowisko lat 90 tych. Premiera filmu zaplanowana jest na jesień w kinie Rejs w Słupsku.

 

Dagmara Kapiszka - absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie na wydziale rytmiki. Ukończyła studia I stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Klubem Sportowym Akro Pasja. Od lat z zaangażowaniem rozwija swoją pasję w obszarach pole dance, aerial hoop oraz twerk dodatkowo wspiera się zajęciami z akrobatyki i gimnastyki w Klubie Sportowym Akro Pasja. Od 3 lat zajmuje się tym profesjonalnie pracując jako instruktor w Studio Polefit w Słupsku.

Stypendium Prezydenta Miasta Słupska otrzymała na realizację projektu kulturalnego "In the air". To spektakl taneczny z elementami gimnastyki i akrobatyki powietrznej. Ma poszerzyć świadomość lokalną na temat tańca pole dance, odczarować niebanalną formę tańca, ukazać jej sceniczny potencjał i indywidualność a tym samym przyczynić się do większego zainteresowania tą aktywnością, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu. Jak sama artystka mówi: “W Słupsku jest dużo ciekawych osobowości z pasją. Dzielenie się tym jest bardzo inspirujące dla rozwoju i otwartości naszej kultury. Spektakl taneczny zjednoczy siły osób niezwykle energicznych i kreatywnych wypełniając artystyczną niszę w mieście .Wspólny projekt to połączenie choreografii wykonanej przez pole dancerkę przy dźwiękach stworzonych przez lokalnego artystę i producenta muzycznego. Taniec zostanie przedstawiony na rurze z udziałem innych rekwizytów i efektów scenografii. Muzyka elektroniczna grana na żywo i towarzyszący jej instrument są idealnym uzupełnieniem, które dostarczą kolejnych wrażeń. To opowieść taneczna, wyrażająca życie każdego z nas. Inspiracją są ludzie i ich emocje”.

 

Aleksandra Cybula - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Laureatka wielu festiwali wokalnych o zasięgu ogólnopolskim. Współpracowała m.in. z Teatrem Palladium w Warszawie, Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu oraz Teatrem Niedużym w Sopocie. Koncertowała z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku. Absolwentka Chóru ,,Fantazja". Obecnie zawodowo związana ze Słupskim Ośrodkiem Kultury.

Stypendium Prezydenta Miasta Słupska otrzymała na realizację projektu kulturalnego pt: ,,Moja Edith". To spektakl muzyczny z utworami Edith Piaf, w reżyserii Piotra Kosewskiego. Historia życia francuskiej artystki zawarta w ponadczasowych utworach muzycznych. Opowieść o poszukiwaniu prawdy, która jest ukryta w barwnych opisach o artystce. Zderzenie się z potęgą głosu, interpretacją i kunsztem artystycznym francuskiej pieśniarki. Na scenie, Aleksandra Cybula wciela się w postać Edith, próbując przybliżyć widzom historię jej życia. Całość dopełniają aranżacje Ariela Suchowieckiego, któremu towarzyszą muzycy, Adam Pachla i Tomasz Klepczyński.

 


 


 

 

Chłopiec z podniesionymi kciukami do góry, w tle dwoje dzieci i nauczycielka
Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025

Zbliża się termin rekrutacji do przedszkoli miejskich.

Nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025
Informator przedszkolaka

Informator przedszkolaka

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem przedszkolaka na rok szkolny 2024/2025 stanowiącym swoisty przewodnik po placówkach wychowania przedszkolnego w naszym mieście.

Informator przedszkolaka

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.