Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Zapobiegajmy powstawaniu odpadów

Torba wielokrotnego użytku

Zapobieganie powstawaniu i zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów to główne cele w gospodarce odpadami - są to najbardziej pożądane i zdecydowanie najlepsze metody gospodarowania nimi.

Według statystyk GUS przeciętny mieszkaniec województwa pomorskiego produkuje aż 372 kg odpadów rocznie! Możesz to zmienić i zadbać o czyste otoczenie i środowisko, przestrzegając poniższych zasad:

  • unikaj niepotrzebnych opakowań - kupuj artykuły codziennego użytku w większych opakowaniach, nie kupuj artykułów, które są niepotrzebnie zapakowane w kilka opakowań;
  • kupując owoce i warzywa wybieraj te na wagę i pakuj we własne woreczki z tkaniny albo z papieru;
  • na zakupy zabierz ze sobą torbę wielokrotnego użytku;
  • nie kupuj wody w plastikowych butelkach a pij wodę z kranu - jest zdrowa, dostępna i tania;
  • nie używaj jednorazowych plastikowych sztućców, kubków i talerzyków;
  • ręczniki papierowe zastąp ściereczkami materiałowymi;
  • zamiast zwykłych baterii stosuj akumulatorki wielokrotnego ładowania;
  • niepotrzebne ubrania, urządzenia, meble oddaj komuś, kto ich potrzebuje;
  • zepsute urządzenia, jeśli to możliwe, spróbuj naprawić;
  • oszczędzaj papier - drukuj dokumenty dwustronnie lub używaj papieru zadrukowanego jednostronnie jako brudnopisu;
  • nie drukuj e-maili;
  • zrezygnuj z papierowych faktur i rachunków za media i usługi oraz z tradycyjnych wyciągów bankowych na rzecz dokumentów przekazywanych w wersji elektronicznej;
  • nie marnuj jedzenia - kupuj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz, a nie będziesz musiał go wyrzucać;
  • kompostuj bioodpady - kompostowanie jest najbardziej przyjaznym w przyrodzie sposobem na zmniejszenie ilości odpadów.

Swoją wiedzę na temat postępowania odpadami możesz poszerzyć odwiedzając poniższe strony internetowe:

To już 60. urodziny Festiwalu Pianistyki Polskiej. Warto już kupić bilety na koncerty

To już 60. urodziny Festiwalu Pianistyki Polskiej. Warto już kupić bilety na koncerty

Zapraszamy do wspólnego świętowania 60. Jubileuszowego Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Do Słupska na początku września przyjedzie czołówka polskiej pianistyki, w tym uczestnicy Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

To już 60. urodziny Festiwalu Pianistyki Polskiej. Warto już kupić bilety na koncerty
plakat wydarzenia - na czarnym tle namalowane żonkile, harmonogram wydarzeń napisany w kolorze żółtym
24. Dni Kutury Żydowskiej

24. Dni Kutury Żydowskiej

Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają kolejną edycję wydarzenia

24. Dni Kutury Żydowskiej

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Maj w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wiosennych inspiracji, wydarzeń i emocji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Całodniowe przejazdy słupską komunikacją miejską z biletem rocznym! Po szczegóły zajrzyj TUTAJ!