Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Sukcesy uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku

Kornelia Sierzputowska

Uczennica klasy III Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, Kornelia Sierzputowska, zdobyła I Nagrodę w kategorii Malarstwo podczas IX Międzynarodowego Biennale Miniatur.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Józef Czapski – świadek historii”. Tematyka wydarzenia wymagała od uczestników nie tylko wysokich umiejętności artystycznych, ale także dużej wrażliwości i dojrzałości w podejmowaniu trudnych zagadnień historycznych.

Na konkurs nadesłano aż 1036 prac z 44 szkół plastycznych z Polski i zagranicy. Dzieła młodych artystów oceniało jury złożone z profesorów akademii sztuk pięknych z Łodzi, Torunia i Warszawy. Organizatorem Biennale było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku.

Serdecznie gratuluję Kornelii tego wyjątkowego sukcesu. Słowa uznania kieruję również do nauczycieli przygotowujących uczennicę do konkursu – pana Sławomira Góry, nauczyciela malarstwa, oraz pani Kingi Zaborowskiej-Żakiet.

Kolejny sukces odniosła uczennica klasy IV Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, Zuzanna Okrój, która została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Form Przestrzennych „Światło i cień”. Nagrodzona praca pt. „Logos i Pathos” powstała we współpracy z Magdaleną Arłukiewicz.

 

Konkurs Form Przestrzennych „Światło i cień”

Konkurs łączył refleksję nad naturą człowieka, w szczególności nad relacją między rozumem a emocjami, z artystyczną formą rzeźby. Organizatorem przedsięwzięcia było Liceum Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 czerwca podczas gali finałowej w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Serdecznie gratuluję Zuzannie tego osiągnięcia i życzę powodzenia podczas finału.

Oba sukcesy są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i pokazują, jak ogromny potencjał, talent oraz pracowitość cechują młodych artystów z naszego miasta.

 

Dyplom
Logotyp SBO - różowe koło, na dole ręce podniesione do góry, napis Słupski Budżet Obywatelski
Ruszył nabór do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2027

Ruszył nabór do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2027

30 czerwca ruszyła kolejna edycja Słupskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ruszył nabór do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego 2027
Zdjęcie przedstawia budynek w którym znajduje się lokal mieszklany na sprzedaż
Sprzedaż lokalu mieszkalnego

Sprzedaż lokalu mieszkalnego

Powierzchnia użytkowa 111,54 m2

Sprzedaż lokalu mieszkalnego

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Maj w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wiosennych inspiracji, wydarzeń i emocji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
UWAGA! Czasowe zamknięcia ulic Gdyńskiej oraz Szarych Szeregów!  
Całodniowe przejazdy słupską komunikacją miejską z biletem rocznym! Po szczegóły zajrzyj TUTAJ!