Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Wsparcie dla osób działających w obszarze kultury

dwie czerwone teczki z napisem Słupsk i logo miasta leża na stoliku

Prezydentka Miasta Słupska w trosce o rozwój uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz dbając o promocję dokonań i osiągnięć w obszarze kultury i sztuki ogłasza nabór wniosków stypendialnych dla twórców kultury.

Jesteś twórcą, animatorem, artystą? Masz pomysł na projekt muzyczny, plastyczny, fotograficzny, teatralny, taneczny, filmowy, literacki lub każdy inny z zakresu kultury? Chcesz zorganizować wydarzenie kulturalne lub realizować projekty w obszarze animacji kultury? To stypendium skierowane jest właśnie do Ciebie! Jednorazowo można otrzymać 10.000,00 złotych, jednakże kwota ta musi być wykorzystana w danym roku kalendarzowym.

Wystarczy, że wypełnisz wniosek i do 29 lutego 2024 roku złożysz do kancelarii Urzędu Miejskiego pokój nr 6, Plac Zwycięstwa 3.

Szczegóły ustanowienia  oraz zasady jego przyznawania reguluje obecnie Uchwała Nr LII/772/22 Rady Miejskiej z dnia 29 grudnia 2022 roku, w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Tutaj znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje: https://www.slupsk.pl/mieszkaniec/kultura/mecenat-kultury

 

 

Mezo i Kubańczyk w Słupsku! Energetyczny koncert 23 lutego w hali Gryfia

Mezo i Kubańczyk w Słupsku! Energetyczny koncert 23 lutego w hali Gryfia

Końcówka lutego w Słupsku będzie bardzo muzyczna i energetyczna, a to za sprawą koncertu Młodzieżowej Rady Miasta, na którym wystąpią gwiazdy, które od lat królują na listach przebojów. Kubańczyk, Mezo i Sqare - to oni rozgrzeją halę Gryfia i z pewnością przekażą publiczności olbrzymią dawkę pozytywnych emocji. Na koncert 23 lutego zapraszają: Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Młodzieżowa Rada Słupska i Miasto Słupsk. Otwarcie bramek o godz. 19:30.

Mezo i Kubańczyk w Słupsku! Energetyczny koncert 23 lutego w hali Gryfia
Zdjęcie przedstawia puszki do zbierania zużytych baterii.
Zapuszkuj baterie!

Zapuszkuj baterie!

Przyjdź 19 lutego do ratusza i wymień zużyte baterie na puszkę do ich zbierania.

Zapuszkuj baterie!

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.