Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Spotkanie podsumowujące olimpiadę

Wiceprezydentka Miasta Słupska Beata Chrzanowska, Dyrektor II LO Mariusz Domański oraz nauczyciele siedzą przy nakrytym stole

20 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku odbyło się spotkanie z udziałem Wiceprezydentki Miasta Słupska Beaty Chrzanowskiej, Dyrektorki Wydziału Edukacji Anny Sadlak oraz Dyrektora II LO Mariusza Domańskiego podsumowujące X Olimpiadę Zwolnieni z Teorii. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele zaangażowani w szkolny sukces młodzieży. Warto podkreślić, że II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zajęło 19 miejsce w Polsce i 1 miejsce w województwie pomorskim w ramach X Olimpiady Zwolnieni z Teorii. To ogromne osiągnięcie, które świadczy o wysokim poziomie edukacji i zaangażowaniu uczniów w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Projekty społeczne w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii są realizowane przez zespoły uczniów. Uczestnicy i uczestniczki Olimpiady współpracują, poszukując rozwiązań realnych problemów społecznych. Wychodzą poza szkolne mury i realizują swoje pomysły w praktyce. Podczas wspólnej pracy nad projektem nabywają kompetencje przyszłości.

W roku szkolnym 2023/2024 ponad 23 tysiące uczniów założyło konta na platformie zwolnienizteorii.pl., w tym 7466 zostało Finalistami i Finalistkami Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W X edycji Olimpiady zrealizowano łącznie 1552 projektów społecznych. Były to kampanie społeczne, wydarzenia publiczne, zbiórki charytatywne i projekty technologiczne.

Na zakończenie spotkania Wiceprezydentka Miasta Słupska Beata Chrzanowska podziękowała wszystkim za przyjazną atmosferę oraz zaangażowanie i pomoc młodzieży w realizacji projektów.

Na zdjęciu widoczne twarze trzech kobiet i mężczyzny róznego pochodzenia etnicznego
Projekt „Integracja społeczno-gospodarcza imigrantów”

Projekt „Integracja społeczno-gospodarcza imigrantów”

W Słupsk rusza wyjątkowa inicjatywa skierowana do cudzoziemców, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym w Polsce

Projekt „Integracja społeczno-gospodarcza imigrantów”
Na zdjęciu Prezydentka Miasta Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz jury konkursu
Etap regionalny konkursu „Idę w przyszłość – znam swoje prawa” w słupskim Ratuszu

Etap regionalny konkursu „Idę w przyszłość – znam swoje prawa” w słupskim Ratuszu

30 marca br. w słupskim Ratuszu odbył się etap regionalny konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Słupska oraz powiatów słupskiego i bytowskiego.

Etap regionalny konkursu „Idę w przyszłość – znam swoje prawa” w słupskim Ratuszu

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Jak założyć skrzynkę do e-Doręczeń? Wystarczy kilka prostych kroków!
Marzec w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wydarzeń, wrażeń i...wzruszeń!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Bilet w kilka sekund? Z Systemem FALA to możliwe! Więcej informacji na stronie https://systemfala.pl/