Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Rok od agresji rosyjskiej na Ukrainę

Na zdjęciu widzimy  maskującą siatkę w barwach Ukrainy na tle barw narodowych Polski - bieli i czerwieni - jako symbolu jedności i przyjaźni Polsko- Ukraińskiej.

Dariusz Cylupa Przewodniczący Związku Ukraińców w Słupsku zaprasza do do wspólnego upamiętnienia Ofiar i Osób Walczących w Ukrainie – wiec pn. „365 DNI WOJNY”.
24 lutego br. w godz. 18.00 – 19.30 odbędzie się na pl. Zwycięstwa spotkanie mające pokojowy charakter.

Jest to moment, w którym Związek Ukraińców w Słupsku będzie chciał przypomnieć, że mija już rok od kiedy agresor niszczy ich świat, odbierając bliskich i znajomych oraz zmuszając miliony ludzi do ucieczki bądź cierpienia na miejscu

Jeśli ktoś będzie chciał w ten symboliczny sposób wyrazić wsparcie Obywatelom Ukrainy, może to zrobić przychodząc 24 lutego o godz. 18.00 na pl.Zwycięstwa – tutaj odbyła się pierwsza manifestacja sprzeciwu wobec wojnie i tu, po roku, Organizatorzy zapraszają po raz kolejny.

Organizatorzy – Związek Ukraińców w Polsce Zarząd Koła w Słupsku oraz Stowarzyszenie Światowych Aktywistów „Czerwona Kałyna”

Przewidywany plan spotkania:
- zbiórka pod ratuszem
- zabranie głosu przez uczestników
- przemarsz zebranych pod Cerkiew Greckokatolicką przy ul. Jaracza 6A

Dodatkowo, Dariusz Cylupa Przewodniczący Związku Ukraińców w Słupsku zaprasza do odwiedzania wystawy, pt. "Nie mam domu..." , która jest już dostępna w ratuszu.  

"Tam , gdzie życie zwycięża śmierć tam światło triumfuje nad ciemnością " - główne przesłanie wystawy.

Jest to wspólny projekt Słupskiego Koła Związku Ukraińców w Polsce i Stowarzyszenia Światowych Aktywistów  "Czerwona Kałyna"

Autorem wystawy Jest Pan Mariusz Nowicki. Wystawa składa  się z 12 Fotografii o wymiarach 50x50cm.

Prace te mają dać odpowiedź na pytanie: "dlaczego uciekinierzy z Ukrainy musieli szukać drugiego domu tu w Polsce?”

Zaprezentowana jest też mapa Ukrainy wykonana z maskującej siatki na tle barw narodowych Polski - bieli i czerwieni - jako symbolu jedności i przyjaźni Polsko- Ukraińskiej. Można zobaczy też efekt końcowy produkcji świec okopowych.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Słupsku; zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się rocznica napaści Rosji na Ukrainę, nabiera ona szczególnego wymiaru oraz daje obraz tego, z czym mierzą się nasi sąsiedzi

Wystawa dostępna jest w ratuszu, I piętro, obok pokoju 113.

Zdjęcie remontowanej ulicy Hubalczyków na czerwonym tle, napis UWAGA - WAŻNA INFORMACJA tymczasowa organizacja ruchu na ul. Westerplatte i uol. Hubalczyków
Uwaga, kierowcy! Ważne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga, kierowcy! Ważne zmiany w organizacji ruchu

Prosimy o zachowanie ostrożności i uwzględnienie zmian podczas planowania podróży.

Uwaga, kierowcy! Ważne zmiany w organizacji ruchu
Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027

Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027

Drodzy uczniowie! Przed Wami ważny moment – wybór szkoły ponadpodstawowej, który będzie kolejnym krokiem na drodze edukacyjnej

Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Maj w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wiosennych inspiracji, wydarzeń i emocji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Całodniowe przejazdy słupską komunikacją miejską z biletem rocznym! Po szczegóły zajrzyj TUTAJ!
Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027 - pobierz TUTAJ