Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

WATCH DOCS - Słupsk 2021

Plakat wydarzenia w czerwonym kolorze ze szczegółowym programem dostępnym również na stronie www.sok.slupsk.pl  : Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Słupsk 2- 8 sierpnia 2021

Z nieukrywaną radością informujemy, że po rocznej przerwie na mapę słupska wraca Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Wydarzenie organizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom jednostki. Od lat, we współpracy z partnerami z całej Polski, po warszawskiej międzynarodowej odsłonie festiwal rusza w trasę.

Festiwal WATCH DOCS do Słupska zawita już po raz czternasty. Lokalna edycja odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia 2021, a dzięki współpracy kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury, Antrakt Kawiarni Artystycznej i Social Club Domówka pokazy filmowe będą dostępne dla widzów w różnych częściach miasta.

W programie festiwalu znalazło się blisko 20 filmów dokumentalnych, wśród nich: „Pewnego razu w Wenezueli” - zwycięzca 20. MFF WATCH DOCS , poetycka próba zmierzenia się z kryzysem klimatycznym „Kiedy już wiesz”, trzymający w napięciu „Tylko diabeł żyje bez nadziei”, którego bohaterka walczy o uwolnienie niesłusznie skazanego brata, „Morze pod prądem” i „Stolen Fish. Kiedy zabraknie ryb”, czyli wnikliwe spojrzenie na masowe połowy oraz ich wpływ na życie lokalnych społeczności, a także poruszające „Zatrute serce” o prześladowania osób LGBT żyjących w Rosji.

W repertuarze nie mogło zabraknąć również polskich akcentów. Szczególnie polecamy film Roberta Kowalskiego „Potomkowie cywilizacji łacińskiej” pokazujący, jak w ciągu ostatnich pięciu lat zmieniał się organizowany w Warszawie Marsz Niepodległości oraz „Punkt zapalny” opowiadający historię słynnej tęczowej instalacji Julity Wójcik.

Zapraszamy. Wstęp wolny!

Stanowisko ds. organizacyjnych, promocyjnych i edukacji kulturalnej

Stanowisko ds. organizacyjnych, promocyjnych i edukacji kulturalnej

(59) 8488 379

Pokój 05

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Współpracy i Promocji Dział Kultury pl. Zwycięstwa 1, Mały Ratusz 76-200 Słupsk

wip@um.slupsk.pl

Podziel się

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy

1–4 maja Słupsk zamieni się w stolicę dobrej zabawy, pysznego jedzenia i kultury! Przed nami Festa Italiana, Piknik Smaków, koncerty w plenerze, festiwal SALWA, seanse filmowe dla dzieci i dorosłych, spektakle komediowe i imprezy w klubach. Sprawdź rozkład jazdy Słupskiej Majówki 2025 i zaplanuj swój długi weekend – będzie się działo.

Zaplanuj wystrzałową majówkę w Słupsku - co, gdzie, kiedy
Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj kwiecień pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Trwa rekrutacja do miejskich żłobków na rok 2025/2026
Informator na rok szkolny 2025/2026 - oferta szkół ponadpodstawowych 
Trwa nabór do klas pierwszych szkół podstawowych oraz do przedszkoli na rok szkolny 2025/2026