Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

Podziękowanie od Mieszkańca dla Kierowcy autobusu miejskiego

Na zdjęciu widzimy autobus MZK, z napisem : 16, odjazd za 3 min; w tle budynki i samochody osobowe

Tak to już jest, że zwykle kiedy coś nas denerwuje, drażni lub nie zgadzamy się w danej kwestii, która jest przedmiotem debaty publicznej, łatwiej znaleźć jest motywację, by wyrazić to słowami - na spotkaniu, czy pisemnie - w sposób tradycyjny lub w Internecie.

Ale zdarzają się też osoby, którym chce się opisać może zwykłą, prostą, dla kogoś mało ważną historię, ale naszym zdaniem również wartą pokazania. Bo w tym konkretnym przypadku wielu osobom właśnie chciało się coś zrobić, nie byli obojętni, nie pozostawili tematu bez reakcji, robili to, co do nich należy, a drudzy to docenili. A często to obojętność i brak aktywności powoduje, że Ci, którzy mają w sobie dużo złych emocji wydają się być bardziej widocznymi i głośnymi. Choć z pewnością większość  ludzi jest pozytywnych i ze szczerymi pokładami życzliwości.

Dziś chcemy podzielić się z Państwem słowami, jakie skierował do nas jeden z mieszkańców. Napisał list do Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Prezydentki Miasta Słupska wyrażając podziękowania dla jednego z Kierowców autobusu komunikacji miejskiej, który pomógł wsiąść do pojazdu jednemu z pasażerów z niepełnosprawnością. Kierowca odpowiedział skromnie, że "to po prostu jego obowiązek i wrócił na miejsce kierującego". Mieszkaniec Słupska zaznacza w liście, że wiele słyszał ostatnio o trudnej sytuacji w obszarze miejskiej komunikacji, ale uważa, że trzeba zauważać także pozytywne momenty, a nie skupiać się wyłącznie na tym, co negatywne.  Warto docenić postawę Mieszkańca, który napisał list zauważając może ktoś powie zwykłą sytuację, ale od zwykłych sytuacji, zdarzeń, pełnych normalności i uprzejmości zwykle zaczynamy dobry dzień.

Pani Prezydent dziękuje Mieszkańcowi za list oraz Kierowcy za dobry przykład wypełniania swoich obowiązków i dbania o wizerunek Miasta. Życzy również wszystkiego dobrego i dużo uśmiechu na każdy nowy dzień.

Zdjęcie przedstawia skan listu mieszkańca do prezydentki - usunęliśmy dane mieszkańca RODO

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!

Potrójny Jubileusz Miasta Słupska
Uczestnicy Biegu na Wieżę na wspólnym zdjęciu na dziedzińcu słupskiego ratusza.
Bieg na Wieżę po raz trzeci

Bieg na Wieżę po raz trzeci

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji Biegu na Wieżę.

Bieg na Wieżę po raz trzeci

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj czerwiec pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Słupski Jarmark Wakacyjny 2025 - przyjmujemy zgłoszenia wystawców!
Raport o stanie Miasta za 2024 rok - zachęcamy do zapoznania się z jego treścią TUTAJ.