Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Nauczyciele ze Słupska w gronie najlepszych na Pomorzu!

Na zdjęciu wyróżnieni nauczyciele z Beatą Chrzanowską, Zastępczynią Prezydentki Miasta Słupska oraz Anną Sadlak, Dyrektorką Wydziału Edukacji

W sobotę, 18 października br., w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczysta 10. Gala Konkursu „Nauczyciel Pomorza”, podczas której uhonorowano wyjątkowych pedagogów z całego województwa pomorskiego. Aż troje nauczycieli z Miasta Słupska znalazło się w gronie dziesięciu najlepszych tegorocznej edycji konkursu.

Wyróżnienia z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymali:

  • Aldona Pląska - dyrektorka Zespołu Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku, nauczycielka języka polskiego,
  • Monika Skwarek - nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku,
  • Mirosław Brozis - nauczyciel fizyki, prowadzący zajęcia i wykłady w ramach Słupskiej Szkoły Młodych Fizyków w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, który dodatkowo znalazł się w pierwszej piątce laureatów, co stanowi szczególne uznanie dla jego pracy i zaangażowania.

Miasto Słupsk podczas gali reprezentowały: Beata Chrzanowska, Zastępczyni Prezydentki Miasta Słupska oraz Anna Sadlak, Dyrektorka Wydziału Edukacji.

Konkurs „Nauczyciel Pomorza” to jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych nauczycielom w regionie. Inicjatywa ta ma na celu uhonorowanie osób, które z pasją, zaangażowaniem i odpowiedzialnością realizują misję edukacyjną - nie tylko ucząc, ale również wspierając rozwój uczniów, kształtując wartości i aktywnie działając na rzecz lokalnej społeczności. Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Pomorskiego. Laureatów wybiera specjalnie powołana komisja konkursowa, która analizuje zgłoszenia pod kątem m.in. osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych, społecznych oraz wpływu na rozwój środowiska edukacyjnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom i dziękujemy za ich codzienny trud, serce wkładane w pracę oraz nieoceniony wpływ na rozwój młodych ludzi. Państwa sukces jest dumą całego Słupska!

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich wyróżnionych nauczycieli
Mirosław Brozis, nauczyciel I LO z Batą Chrzanowską, Zastępczynią Prezydentki Miasta Słupska
Aldona Pląska, dyrektorka ZSEL z Batą Chrzanowską, Zastępczynią Prezydentki Miasta Słupska
Na zdjęciu profil twarzy w kolorze czarnym z kolorowymi trybami w głowie
Padaczka, epilepsja lub "choroba św. Walentego"

Padaczka, epilepsja lub "choroba św. Walentego"

Nie bójmy się reagować! Nasza pomoc może ochronić zdrowie, a nawet życie chorego!

Padaczka, epilepsja lub "choroba św. Walentego"
Plakat z dmuchańcami, zawodnikami i informacjami o zawodach.
Siła dla Chmiela 2026!

Siła dla Chmiela 2026!

Dzień Sportu w Hali Gryfia już 14 lutego!

Siła dla Chmiela 2026!

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Jak założyć skrzynkę do e-Doręczeń? Wystarczy kilka prostych kroków!
Luty w mieście! Zaplanuj miesiąc pełen kulturalnych atrakcji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Bilet w kilka sekund? Z Systemem FALA to możliwe! Więcej informacji na stronie https://systemfala.pl/