Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

Międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Zabytki miasta Słupska w miniaturze”

Na zdjęciu, w centralnym jego punkcie, widać Panią Prezydent Krystynę Danilecką-Wojewódzką, która trzyma w rękach pracę wykonaną przez jedną z laureatek konkursu. Pani Prezydent rozmawia z nagrodzoną dziewczynką, która stoi tuż obok i zapewne opowiada o tym, co wykonała. Praca jest trójwymiarowa i przedstawia bryłę Baszty Czarownic nad brzegiem Słupi. Baszta jest usytuowana na zielonym trawniku, obok Baszty rośnie drzewo. Dziewczynka trzyma w rękach dyplom. Z tyłu stoi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku, pan Grzegorz Borecki. Trzyma w rękach kartkę. Wszystkie osoby na zdjęciu mają założone maseczki ochronne. Stoją w sali Ratusza, w tle widać okna - witraże.

5 maja 2021 roku w słupskim Ratuszu odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „Zabytki miasta Słupska w miniaturze”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku i odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska. Celem konkursu, poza upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym i zabytkach Słupska, było rozbudzenie zainteresowania miejscem zamieszkania, jego historią, a także kształtowanie wrażliwości na piękno architektury i sztuki. Z prac konkursowych została zorganizowana wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, którą można obejrzeć na terenie Urzędu Miejskiego.

Spośród wielu pięknych i ciekawych prac nadesłanych przez uczniów słupskich szkół, Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie uczniów klas IV-V I miejsce zajęły ex aequo: Michalina Krzyważnia i Iga Dobkowska – obie są uczennicami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie dla Wanessy Kończanin uczennicy Szkoły Podstawowej nr 10.

W grupie uczniów klas VI-VIII:

  • I miejsce zajęła Alesandra Sulima ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku,
  • II miejsce przyznano ex aequo Marii Cisowskiej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku i Wiktorii Brzyk ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku,
  • III miejsce zajęli: Paulina Iwanowiczi Bartłomiej Ługowski ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku.

Dyplomy oraz nagrody książkowe o tematyce zabytków Słupska wręczyli zwycięzcom Prezydent Miasta Słupska Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka i pan Grzegorz Borecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku, a Pani Prezydent Marta Makuch zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy i zwiedzenia Ratusza.

 

Na zdjęciu, na tle pięknych ratuszowych witraży, stoi grupa laureatów konkursu plastycznego, którzy trzymają w rękach swoje prace oraz Pani Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im Ludwika Warytńskiego w Słupsku, pan Grzegorz Borecki. Prace nagrodzonych uczestników to makiety z bryłami zabytków Słupska. U stóp laureatów leżą torby z nagrodami, które otrzymali od Pani Prezydent.
Na zdjęciu, w centralnym jego punkcie, widać Panią Prezydent Krystynę Danilecką-Wojewódzką, która przytula dziewczynkę, jedną z laureatek konkursu. W oczach obu maluje się wzruszenie.
Na zdjęciu Pani Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka prezentuje jedną z nagrodzonych prac, która przedstawia herb miasta włożony w kształt serca. Obok Pani Prezydent stoi Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im Ludwika Warytńskiego w Słupsku, pan Grzegorz Borecki, który z uśmiechem patrzy na prezentowany obraz.
Stanowisko ds. organizacyjnych oraz administrowania oświatowymi systemami informatycznymi

Stanowisko ds. organizacyjnych oraz administrowania oświatowymi systemami informatycznymi

(59) 8488 322

Pokój 200

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji pl. Zwycięstwa 3 76-200 Słupsk

edukacja@um.slupsk.pl

Podziel się

czarny kot leży koło psa, pies dotyka kota nosem, chipowanie, znakowanie zwierzat
AKCJA - IDENTYFIKACJA - ZACZIPUJ SWOJEGO PSA! ZACZIPUJ SWOJEGO KOTA!

AKCJA - IDENTYFIKACJA - ZACZIPUJ SWOJEGO PSA! ZACZIPUJ SWOJEGO KOTA!

Zachęcamy! - zaczipuj swojego pupila! - Zapobiegajmy bezdomności zwierząt!

AKCJA - IDENTYFIKACJA - ZACZIPUJ SWOJEGO PSA! ZACZIPUJ SWOJEGO KOTA!
Uruchomienie syren alarmowych z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Uruchomienie syren alarmowych z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2025 r. o godz. 17:00 na terenie miasta Słupska uruchomione zostaną syreny alarmowe ...

Uruchomienie syren alarmowych z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Trwa Słupski Jarmark Wakacyjny! Do końca sierpnia w każdy weekend czekają na Was na Bulwarach lokalni wystawcy!
Nocne ograniczenie sprzedaży alkoholu - zapoznaj się z nowymi zasadami