Omiń menu i przejdź do treści strony
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska
Dekoracyjny pattern z budynków

Jubileusz Miasta Słupska

Jubileusz Miasta Słupska

Aktualności

Miasto Słupsk po raz kolejny zaprasza do skorzystania z bezpłatnych zabiegów czipowania psów.

Na zdjęciu osoba odwrócona tyłem trzyma psa rasy labrador na rękach. Pies jest zadowolony i ma otwarty pysk. W tle widać drogę i na horyzoncie drzewa.

Szanowni Mieszkańcy,

Miasto Słupsk po raz kolejny zaprasza do skorzystania z bezpłatnych zabiegów czipowania psów.


 

Warunkiem skorzystania z ww. zabiegu finansowanego przez Miasto Słupsk jest:

a) posiadanie zwierzęcia (psa – samca lub samicy) przez osobę będącą mieszkańcem Słupska;

b) czytelne i kompletne wypełnienie przez właściciela zwierzęcia dokumentu rejestracyjnego ;

c) okazanie książeczki zdrowia psa lub rodowodu zwierzęcia będącego potwierdzeniem prawa do zwierzęcia;

d) pozytywna opinia lekarza weterynarii wydana po analizie stanu zdrowia zwierzęcia – potwierdzenie możliwości oznakowania psa – samca lub samicy.

 


 

O co chodzi w czipowaniu?

Czipowanie jest metodą identyfikacji zwierząt. Jest to przydatne w sytuacji gdy pies się zgubi, bowiem wszczepiony mikroczip nadaje mu tożsamość. Mikrochip jest wielkości ziarenka ryżu, zawiera 15-cyfrowy numer identyfikacyjny i wszczepia się go pod skórę zwierzęcia, najczęściej w okolicy szyi lub pomiędzy łopatkami. Jest to zabieg bezbolesny.

W Polsce nie ma obecnie obowiązku czipowania psa, jednak posiadanie przez zwierzę mikorczipu jest niezbędne, gdy chcemy wyrobić mu paszport.

Wbrew panującemu przekonaniu czip nie jest urządzenie GPS. Czip nie namierza psa, ale pozwala zidentyfikować zwierzę i dotrzeć do jego właściciela, dzięki danym zawartym w bazie.

 

Gdzie i kiedy można skorzystać z czipowania?

Bezpłatne chipowanie psów właścicielskich finansowane jest przez Miasto Słupsk w okresie od 18 stycznia 2022 roku do 30 listopada 2022 roku.

Z bezpłatnego czipowania zwierząt można skorzystać wyłącznie w Przychodni Weterynaryjnej Pani Renaty i Pana Piotra Walkowiak zlokalizowanej przy ul. Zygmunta Augusta 52 w Słupsku w godzinach pracy przychodni tj:

  • Pn – pt: 10.00 – 18.00
  • Sobota: 10.00 – 14.00
  • Niedziela: 9.00 – 11.00

 

Zapraszamy Mieszkańców Słupska do korzystania z zabiegu bezpłatnego chipowania ich pupili!

Stanowisko ds. ochrony zwierząt

Stanowisko ds. ochrony zwierząt

(59) 8488 451

Pokój 18

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pl. Zwycięstwa 3 76-200 Słupsk

wgkios@um.slupsk.pl

Podziel się

Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy 2025

Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy 2025

Do współtworzenia tej świątecznej atmosfery zapraszamy wystawców, na których zgłoszenia czekamy do 21 listopada.

Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy 2025
Grafika przedstawia trzy dłonie układające szare puzzle, jedna dłoń dokłada pomarańczowy element
Konsultacje Programów Współpracy z NGO

Konsultacje Programów Współpracy z NGO

W 2026 roku Miasto planuje przeznaczyć ponad 11 milionów złotych na realizację zadań z Programu Współpracy.

Konsultacje Programów Współpracy z NGO

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Dzieje się w Słupsku! Zaplanuj listopad pełen rozrywki i inspirujących spotkań!
Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących budżetu Miasta Słupska na 2026 rok - szczegóły dostępne TUTAJ
Bilet w kilka sekund? Z Systemem FALA to możliwe! Więcej informacji na stronie https://systemfala.pl/ 
Jesień w Rejsie! Listopadowy repertuar znajdziecie TUTAJ.