Aktualności

KONCERT CHARYTATYWNY BLISKO SERCA

Plakat z datą i miejscem koncertu, wykonawcami oraz fotografią anny Samusionek

 

Już w najbliższą sobotę 16 października o godz. 19.00 w Kościele Mariackim w Słupsku przy ul. Łukasiewicza 7 odbędzie się koncert charytatywny „Blisko Serca”, dla 4-letniego Roberta Łabędzkiego chorującego na czterokończynowe porażenie mózgowe.Widowisko jest wyreżyserowane i będzie prowadzone przez aktorkę Annę Samusionek znaną z kreacji filmowych w "Tygodniu z życia mężczyzny ", czy "Prawie ojca". Popularność przyniosła jej rola Konstancji w serialu "Plebania", a obecnie widzowie mogą śledzić losy jej bohaterek w "Na dobre i na złe" oraz w "Na Wspólnej".
Sylwetki wykonawców. Program uświetni obecność znakomitych artystów i wykonawców. Już o godzinie 17:15. W Kluboksięgarni „Cepelin” w Słupsku, jako suport koncertu charytatywnego, wystąpi zespół WNiM, kilkunastoosobowa grupa wokalno – instrumentalna ze Szczecina, entuzjaści energetycznej muzyki gospel.
O godzinie 19.00 usłyszymy jeszcze Mirosława Karaudę i jego syna Tomasza. Mirosław jest łódzkim artystą przez wiele lat związanym z zespołem Adwent Singers. Dużo utworów to jego kompozycje. Koncertował w wielu krajach na zachodzie Europy jak też w Stanach Zjednoczonych i Australii. Natomiast mało kto wie, że Tomasz Karauda, bardziej znany z telewizji jako ekspert medyczny , lekarz oddziału covidowego Kliniki Chorób Płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi, jest również świetnym wokalistą.Pierwszą wokalistką jaka wystąpi w koncercie jest Dorothy Porawski Orzechowska amerykanka polskiego pochodzenia, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, uczennica Marii Fołtyn, należała do grupy operowej Lakme, regularnie koncertuje z chórem Adventus.
Bartłomiej Sarna aka Bartolomeo Sarnetti, należy do utalentowanego pokolenia młodych śpiewaków operowych w Polsce. Świetnie wykształcony kontynuuje swoją karierę przy operze w Kopenhadze prowadzonej przez Królewską Duńską Akademię Muzyczną.Wystąpi również sopranistka Marta Słociak Wiszniewska. Laureatka drugiego miejsca w międzynarodowym festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”, gdzie wystąpiła obok takich gwiazd jak Piotr Rubik, zespół TGD czy Zakopower. Finalistka 13 edycji Festiwalu Andrzeja Zauchy. Rok temu wydała swoją pierwszą autorską płytę "Daleka Podróż". Aktualnie współpracuje z Filharmonią Narodową koncertując po całej Polsce.
Piotra Płuska. Imponujacy dorobek artystyczny. W 2017 r. został odznaczony medalem "Zasłużony dla kultury polskiej". W 2018 r. otrzymał "Złotą Maskę" za najlepszą rolę wokalno-aktorską sezonu artystycznego 2017/2018 - rolę Javerta w musicalu "Les Miserables" C.M. Schoenberga. Repertuar tego artysty obejmuje wszystkie gatunki szeroko rozumianego teatru muzycznego, przez operę, operetkę po musical. Zagrał ponad tysiąc spektakli na wielu polskich i europejskich scenach. Obecnie związany jest z Teatrami Muzycznymi w Łodzi, Gdyni i Roma w Warszawie.

Dla kogo Przypomnijmy, że celem koncertu jest wsparcie finansowe dla Roberta Łabędzkiego. Chłopiec jest samotnie wychowywany przez ojca. Niezbędne są środki na zakup pionizatora, ortezy, a także na dalsze leczenie i rehabilitację. Mały Robert ze Słupska potrzebuje kilkunastu tysięcy złotych i wspólnie możemy mu w tym pomóc.

Koncert jest realizowany w Kościele Mariackim dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza Zbigniewa Krawczyka. Wydarzenie organizuje Fundacja Blisko Serca (Chrześcijańska Służba Charytatywna) Oddział Pomorski Filia Słupsk przy finansowym wsparciu firmy PRIME Nieruchomości i współpracy z MOPR w Słupsku. Wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertu, który został objęty Honorowym Patronatem Prezydentki Miasta Słupska Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej, będziemy zbierać dobrowolne datki na rzecz naszego młodego beneficjenta.

Więcej informacji: można uzyskać na stronie: www.slupsk.bliskoserca.plKontakt: slupsk@bliskoserca.pl, Tel. +48 791 349 494.Nr konta do wpłat: 54 1240 1994 1111 0010 3162 7042Tytułem: Na leczenie Roberta Łabędzkiego ze Słupska

 

 

Baner SBO 2022
Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami w ramach SBO 2022

Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami w ramach SBO 2022

Już we wtorek 2 listopada rozpoczyna się głosowanie na zadania w Słupskim Budżecie Obywatelskim 2022,

Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami w ramach SBO 2022
plakat na czerwonym tle napis 16-21 grudnia 2021, Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy. Poszukujemy wystawców.
Zapraszamy wystawców artykułów i produktów świątecznych

Zapraszamy wystawców artykułów i produktów świątecznych

Czekamy na Państwa zgłoszenia pod adresem e-mail: wip@um.slupsk.pl do 30 października 2021 roku!

Zapraszamy wystawców artykułów i produktów świątecznych

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.
Na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk