Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Aktualności

Juwenalia Słupsk 2024 - dwa dni studenckiego szaleństwa z koncertami gwiazd

W dniach 7-8 czerwca 2024 na terenie kampusu Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku odbędzie się pierwsza od awansu uczelni do rangi uniwersytetu edycja kultowych Juwenaliów. Tak jak w roku ubiegłym – poza samymi koncertami gwiazd, ulicami miasta przejdzie Parada Studencka, a fani sportu, w szczególności koszykówki, z pewnością ucieszą się z organizacji drugiej edycji Kuczko cUP 3x3 Basket. Lokalni artyści muzyczni po raz kolejny będą mieli szansę na wywalczenie prawa do występów na głównej scenie Juwenaliów podczas dwóch konkursów eliminacyjnych DZP INVEST Kiereccy Support Music Contest, który w tym roku wyłoni 3 reprezentantów lokalnego rapu, najlepszego solistę oraz najlepszy lokalny zespół muzyczny.

Wydarzenie trwać będzie dwa dni i skierowane jest do szerokiego grona studentów oraz mieszkańców miasta i okolic, ale także dla każdego chętnego niezależnie od miejsca zamieszkania. Tegoroczna edycja to 2 dni koncertów aktualnie najpopularniejszych polskich artystów poprzedzone występami laureatów konkursów muzycznych DZP INVEST Kiereccy Support Music Contest.

Wydarzenia na scenie Juwenaliów w pierwszy dzień imprezy poprzedzi tradycyjna Parada Studencka, która przejdzie za dnia ulicami miasta. Bramki samego festiwalu na terenie kampusu przy ulicy Arciszewskiego 22a otworzą się dla jego uczestników o godzinie 18.30, a oczekiwanie na gwiazdy wieczoru umili swoimi setami dj’skimi absolwent Uniwersytetu Dj Koczas, po którym na scenie zaprezentują się trzej rapowi laureaci konkursu na lokalne supporty. Po nich na scenie pojawią się utalentowany i melodyczny Tymek, legenda polskiego hip hopu Tede i będący w szczycie popularności Blacha 2115.

Drugi dzień festiwalu, poza sferą muzyczną, to przede wszystkim druga edycja Kuczko cUP 3x3 Basket, który już w swoim ubiegłorocznym debiucie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu tegoroczna edycja została rozszerzona do aż 16 zespołów, które powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe ufundowane przez sponsora tytularnego oraz medale i puchary ufundowane przez patrona honorowego, wójta Gminy Damnica.

Tak jak dzień wcześniej, w sobotę impreza również zacznie się o 18.30, a od początku za sterami konsolety dj’skiej stanie znany lokalnie Dj Mush, po którym usłyszymy laureatów konkursu na supporty w kategorii solista i zespół muzyczny. Po supportach na scenie pojawią się; weteran pogranicza reggae i dancehallu Jamal, jedna z najpopularniejszych obecnie reprezentantek polskiego hip hopu Young Leosia oraz ze swoim setem dj’skim Skytech – jeden z najczęściej słuchanych polskich artystów w historii, stały gość największych festiwali muzycznych na świecie jak Tomorrowland.

Dla nienasyconych zabawą festiwalowiczów swoje drzwi na oficjalne after party otworzy szeroko klub Karma.
Jak zawsze przy okazji Juwenaliów organizatorzy pomyśleli o tych, którzy lubią dobrze zjeść przy akompaniamencie swojej ulubionej muzyki. W wyznaczonych miejscach na terenie wydarzenia znajdować się będą; specjalna strefa gastronomiczna oraz „sweet zone” dla fanów słodkości.

Tegoroczne Juwenalia są impreza biletowaną, a bilety na wydarzenie nabyć można online za pośrednictwem portalu biletyna.pl oraz podczas trwania wydarzenia przy bramkach wejściowych.

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl

Minister Cyfryzacji uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może: sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują; zgłosić potrzebę dostępu do internetu; zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu; oraz dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl
Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

To będzie weekend gier i zabaw na maksa! 1 i 2 czerwca Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w pełnym przygód Parku Powstańców Warszawskich przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku. Przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji.

Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.