Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Aktualności

Dbamy o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę wpatrującą się w morze (FOT. PIXABY)

   Zgodnie z danymi statystycznymi ponad 600 tyś. dzieci i młodzieży w Polsce zmaga się z różnego rodzaju kryzysami psychicznymi. Liczba ta z roku na rok niestety rośnie. Uważa się, że wiele osób mających trudności psychiczne pozostaje wciąż niezdiagnozowana, a tym samym niezaopiekowana.
   Wyzwania współczesnego świata dla młodych ludzi są ogromne. Porównywanie się,czy dążenie do bycia najlepszym często wpływa niekorzystnie na prawidłowe kształtowanie się ich psychiki.  Nie bez znaczenia ma tu rozwój technologii, a tym samym wszechobecnego internetu. Życie nastolatków coraz częściej przenosi się do sieci, gdzie za pomocą licznych aplikacji typu social media, mają możliwość rywalizowania z szerszą grupą osób z całego świata. Popularnym zjawiskiem stało się porównywanie i ocenianie swojego wyglądu, stylu życia czy ilości posiadanych dóbr. Mimo, iż nastolatkowie często zdają sobie sprawę, że prezentowane zdjęcia czy treści w większości przypadków odbiegają od realności, to nie zmienia jednak faktu, że szczęście, piękno i dobrobyt bijące z ekranu stanowić mogą dla nich presję i wyzwanie.

   Badania naukowe podają, że już dwie godziny spędzone codziennie w mediach społecznościowych zwiększają ryzyko zachorowania na depresję aż czterokrotnie. Natomiast inne dane podają, że każdego dnia w Polsce aż 15 osób odbiera sobie życie. Samobójstwa stanowią obecnie częstszą przyczynę śmierci niż wypadki samochodowe. Wskaźnik samobójstw klasyfikuje Polskę na 18 miejscu w skali światowej.
    
   Coraz więcej ludzi zgadza się ze stwierdzeniem, że zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Zatem, jeżeli Ty czy Twoi bliscy również stykacie się z sytuacją, która Was przerasta, pamiętaj, że nie musicie zmagać się samotnie z tym problemem. Platforma www.pomorskiedlaciebie.pl została stworzona by dostarczyć Ci niezbędnych informacji o zdrowiu psychicznym oraz znaleźć pomoc specjalisty.  

Poniższy link odsyła do spotu edukacyjnego dotyczącego ww. platformy:

https://youtu.be/Nf8Njpu3cA0

Zachęcamy również do obejrzenia bardzo wymownego spotu dotyczącego kampanii „Kryzys niejedno ma oblicze”.
 https://youtu.be/jrK0XBFR28A

Spot edukacyjny dotyczący platformy www.pomorskiedlaciebie.pl powstał przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z Pomorskim Kuratorem Oświaty, Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Gdańsku oraz parafią Chrystusa Króla w Gdańsku.

 

Informacja sporządzona na bazie: ...Jaka jest skala zaburzeń psychicznych? www.pomorskiedlaciebie.pl

 

 

 

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl

Minister Cyfryzacji uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może: sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują; zgłosić potrzebę dostępu do internetu; zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu; oraz dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Potrzebujesz szybkiego internetu? Zgłoś to na stronie internet.gov.pl
Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

To będzie weekend gier i zabaw na maksa! 1 i 2 czerwca Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w pełnym przygód Parku Powstańców Warszawskich przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku. Przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji.

Weekend zabaw - zapraszamy na Miejski (Dwu)dzień Dziecka w Słupsku

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.