Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Choinka lub zgniatarka za odpady!

Choinka na granatowym tle

Zbliżają się święta! Mamy więc dla Was świąteczno-ekologiczną niespodziankę!

Podobnie jak w roku ubiegłym wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku organizujemy akcję pn.: „Choinka lub zgniatarka za odpady”. Jest to jedna z form promocji naszego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku. Tym sposobem chcielibyśmy zachęcić Was do odwiedzenia tego miejsca w celu skutecznego pozbycia się odpadów – zobaczcie jakie to proste!

W ramach tegorocznej akcji prosimy, abyście przywieźli odpady elektroniczne lub elektryczne w liczbie co najmniej 2 kg lub papier w liczbie 5 kg, a w zamian otrzymacie drzewko świąteczne lub zgniatarkę!

Pamiętajmy, że plastikowe choinki szkodzą środowisku – nie tylko na etapie produkcji, ale też utylizacji.  Są odpadem, który w większości nie nadaje się do recyklingu ze względu na specyficzne połączenie tworzywa sztucznego i metalu. Ponadto, plastik będzie rozkładał się przynajmniej kilkaset lat. Wybierajmy więc żywe, ekologiczne drzewka! Ozdabiajmy je ręcznie przygotowanymi ekologicznymi zabawkami, owocami, orzechami, ciastkami. Taka choinka jest przyjazna rodzinie i środowisku. Świeżo ścięte choinki pochodzące z plantacji wnoszą do naszych domów piękny zapach żywicy i co najważniejsze – po świętach można je na różne sposoby zutylizować.

Dzięki zgniatarkom zmniejszamy objętość wyrzucanych odpadów, szczególnie opakowań plastikowych – więcej śmieci zmieści się w pojemnikach. Nie wyrzucajmy powietrza! Zgnieciona butelka czy puszka oznacza rzadszy transport firm wywożących odpady - daje to mniejszą emisję zanieczyszczeń pochodzących z ruchu pojazdów. Poprzez zgniatanie odpadów chronisz środowisko i dajesz dobry przykład innym!

Zapraszamy 12 grudnia 2020 roku od 9.00 do14.00 do PSZOKa - oddaj odpady za choinkę lub zgniatarkę!

Drzewka świąteczne oraz zgniatarki przeznaczone są wyłącznie dla Mieszkańców Miasta Słupska: jedna choinka/jedna zgniatarka na jedno gospodarstwo domowe. Akcja zostanie przeprowadzona zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami i ograniczeniami związanymi z zagrożeniem epidemicznym wynikającym z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Spieszcie się! Liczba świątecznych drzewek i zgniatarek jest ograniczona.


 

Na zdjęciu profil twarzy w kolorze czarnym z kolorowymi trybami w głowie
Padaczka, epilepsja lub "choroba św. Walentego"

Padaczka, epilepsja lub "choroba św. Walentego"

Nie bójmy się reagować! Nasza pomoc może ochronić zdrowie, a nawet życie chorego!

Padaczka, epilepsja lub "choroba św. Walentego"
Plakat z dmuchańcami, zawodnikami i informacjami o zawodach.
Siła dla Chmiela 2026!

Siła dla Chmiela 2026!

Dzień Sportu w Hali Gryfia już 14 lutego!

Siła dla Chmiela 2026!

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Jak założyć skrzynkę do e-Doręczeń? Wystarczy kilka prostych kroków!
Luty w mieście! Zaplanuj miesiąc pełen kulturalnych atrakcji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Bilet w kilka sekund? Z Systemem FALA to możliwe! Więcej informacji na stronie https://systemfala.pl/