Omiń menu i przejdź do treści strony

Aktualności

Choinka lub gwiazda betlejemska za odpady

plakat promujący akcję "Choinka lub gwiazda betlejemska za odpady"

Po raz siódmy, Miasto Słupsk wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku organizuje akcję pn.: „Choinka lub gwiazda betlejemska za odpady”.Jest to jedna z form promocji naszego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń ekologicznych Naszego Miasta. Tym sposobem chcielibyśmy zachęcić naszych Mieszkańców do odwiedzenia tego miejsca w celu skutecznego pozbycia się odpadów – zobaczcie jakie to proste!

W tym roku, w ramach tej akcji prosimy o przywiezienie odpadów elektronicznych lub elektrycznych – tzw. „elektrośmieci”, makulatury, opakowań szklanych w ilości co najmniej 2 kg lub baterii (min. 20 sztuk), a w zamian otrzymacie Państwo drzewko świąteczne lub gwiazdę betlejemską.*

Podczas oczekiwania na świąteczne drzewko zapraszamy na zimowego grzańca, gorącą rozgrzewającą herbatę oraz pyszne świąteczne pierniczki.
Jednocześnie zachęcamy do przyniesienia swojego kubka – wspólnie zapobiegajmy powstawaniu odpadów!

Czy wiecie, że:

  • Plastikowe choinki szkodzą środowisku – nie tylko na etapie produkcji, ale też utylizacji. Są bowiem odpadem, który w większości nie nadaje się do recyklingu ze względu na specyficzne połączenie tworzywa sztucznego i metalu. Ponadto, plastik będzie rozkładał się przynajmniej kilkaset lat. Wybierajmy więc żywe, ekologiczne drzewka! Ozdabiajmy je ręcznie przygotowanymi ekologicznymi zabawkami, owocami, orzechami, ciastkami. Taka choinka jest przyjazna rodzinie i środowisku. Świeżo ścięte choinki pochodzące z plantacji wnoszą do naszych domów piękny zapach żywicy i co najważniejsze – po świętach można je na różne sposoby zutylizować.

A więc: Drogi Mieszkańcu Miasta Słupska

przyjdź/przyjedź w dniu 13 grudnia 2025 roku w godzinach 8:00 - 13:00 do PSZOK-a na ul. Bałtycką 11A i oddaj odpady za choinkę lub gwiazdę betlejemską!

Drzewka świąteczne oraz gwiazdy betlejemskie przeznaczone są wyłącznie dla Mieszkańców Miasta Słupska.

Dostarczenie większej ilości odpadów nie jest równoznaczne z otrzymaniem większej ilości drzewek /gwiazd betlejemskich. Jedna „choinka” / jedna gwiazda betlejemska - na jedno gospodarstwo domowe.

*) ilość świątecznych drzewek i gwiazd betlejemskich jest ograniczona

ZAPRASZAMY !!!

Zdjęcie remontowanej ulicy Hubalczyków na czerwonym tle, napis UWAGA - WAŻNA INFORMACJA tymczasowa organizacja ruchu na ul. Westerplatte i uol. Hubalczyków
Uwaga, kierowcy! Ważne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga, kierowcy! Ważne zmiany w organizacji ruchu

Prosimy o zachowanie ostrożności i uwzględnienie zmian podczas planowania podróży.

Uwaga, kierowcy! Ważne zmiany w organizacji ruchu
Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027

Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027

Drodzy uczniowie! Przed Wami ważny moment – wybór szkoły ponadpodstawowej, który będzie kolejnym krokiem na drodze edukacyjnej

Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027

Kalendarz wydarzeń

Symbol uwagi Alert!
Maj w mieście - zaplanuj miesiąc pełen wiosennych inspiracji, wydarzeń i emocji!
Słupsk łączy! Informator dla nowych mieszkańców dostępny TUTAJ
Całodniowe przejazdy słupską komunikacją miejską z biletem rocznym! Po szczegóły zajrzyj TUTAJ!
Oferta szkół ponadpodstawowych na rok 2026/2027 - pobierz TUTAJ