Święto monodramu w Słupsku
16 czerwca rozpoczyna się 19. edycja festiwalu SAM NA SCENIE, będącego prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników monodramu.
SAM NA SCENIE to cykliczny, ogólnopolski festiwal, podczas którego zobaczyć można najlepszych polskich monodramistów. Tegoroczna edycja dedykowana jest pamięci Kazimierza Jałowczyka.
W tym roku o najwyższe laury powalczy trzynaścioro monodramistów, wyłonionych m.in. podczas wojewódzkich eliminacji OKR. Prezentacje konkursowe odbędą się na scenach Teatru Rondo i Teatru Lalki Tęcza w dniach 16 i 17 czerwca.
Konkursowe monodramy oceniać będzie 4-osobowy zespół jurorów w składzie:
Anna Seniuk,
Marzenna Wiśniewska,
Bernadetta Żynis
Jan Zdziarski.
SAM NA SCENIE to również wydarzenia towarzyszące. W tym roku zapraszamy do Teatru Rondo na dwa wyjątkowe Wieczory Mistrzowskie, poświęcone Annie Seniuk i Stanisławowi Miedziewskiemu, spotkanie autorskie z Marzenną Wiśniewską w Kluboksięgani Cepelin, a także spektakl Adama Walnego pt. „Dziadek”, który zaprezentowany zostanie 18 czerwca na słupskich bulwarach.
Szcegółowy harmonogram tutaj: http://www.sok.slupsk.pl/index.php/kalendarium/1554-19-sam-na-scenie-final-teatrow-jednego-aktora#