Omiń menu i przejdź do treści strony

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Udostępniamy informator o ofercie słupskich szkół ponadpodstawowych. Pobierz tutaj

Pobierz tutaj

Mecenat Kultury

Galeria Stypendystów 2024

 

Prezydent Miasta Słupska stoi w towarzystwie grupy kobiet i mężczyzn - stypendystów w dziedzinie kultury, jedna z kobiet trzyma w dłoni czerwoną teczkę z dyplomem

Monika Surowiec - realizacja projektu artystycznego "Odzyskane"

Małgorzata Burjan - absolwentka filologii polskiej z terapią pedagogiczną, związana z edukacją pozaformalną od 2010 roku. Ukończyła Szkołę Animatorów Społecznych oraz Szkołę Coachów Inicjatyw Młodzieżowych. Animatorka kultury, realizatorka autorskich projektów skierowanych do młodzieży. Z sukcesami występuje na ogólnopolskich konkursach i festiwalach poezji śpiewanej. Kilka lat pełniła funkcję koordynatorki akcji społecznych i wolontariatu przy Banku Żywności w Słupsku. Obecnie zawodowo związana z Ośrodkiem Teatralnym Rondo.

Stypendium Prezydenta Miasta otrzymała na realizację projektu "Słupski Wieczór Piosenki Poetyckiej" - reżyserowanego koncertu piosenki poetyckiej, podczas którego będą wykonywane utwory z tekstem artystów tworzących Piosenkę w latach 70 (Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki) we własnych autorskich aranżacjach. Powstanie swoisty spektakl muzyczny, w którym wezmą udział zaproszone osoby zarówno ze sceny teatralnej jaki muzycznej a reżyser zadba o wysoki poziom całości. Ten projekt to przepustka do działań w kierunku organizacji festiwalu piosenki poetyckiej w Słupsku, którego zdaniem Małgorzaty brakuje na kulturalnej mapie miasta.

 

Dwie kobiety stoją  przed nimi mikrofony przedstawicieli mediów

 

Grzegorz Butkiewicz – arteterapeuta, polonista, prozaik. Debiutował opowiadaniem „Karina” Portret 2009. Prowadził serwis kulturalny „Studnia – kultura bez dna”, publikował w nim opowiadania, wywiady z ludźmi sztuki i literatury oraz recenzował książki, filmy i płyty. W 2017 otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Słupska na wydanie zbioru opowiadań pt. „Schizopolis”. Ma też doświadczenie dziennikarskie, publikował teksty na stronie internetowej TVP – książka oraz w mediach lokalnych   i elektronicznych. Obecnie związany zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

Stypendium Prezydenta Miasta otrzymał na wydanie powieści "Niestabilność" w tym redakcję tekstu, korektę, przygotowanie do druku i wydruk. To druga propozycja literacka autora, jak pisze prof. dr.hab. Bernadetta Żynis: "Niestabilności nie da się określić gatunkowa w sposób jednoznaczny. To rodzaj autorefleksyjnych zapisków, notatki z życia wewnętrznego, diariusz człowieka myślącego, człowieka ,który wydaje się "mieść właściwości", ale z ich posiadania nie wynika sukces autokreacji i samopoznania. Jeśli wezwaniem naszej conditio humana jest rozwój, osiąganie coraz wyższych stopni samozrozumienia, umiejętność wpisania się w społeczny porządek , to bohater wydaje się przegrywać to wezwanie".

 

Kobieta w różowym garniturze i mężczyzna w ciemnej marynarce stoją przed mikrofonami przedstawicieli mediów

 

Anna Rau - absolwentka białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2011 roku aktorka (a także od czasu do czasu reżyserka) w Teatrze Lalki "Tęcza" w Słupsku doskonale znana widzom ze sceny dziecięcej ale i tej dojrzalszej z Czwartków Dorosłego Widza. W Gdańskim Archipelagu Kultury mogliśmy niedawno oglądać jej premierę Supernova Live" w reż. Tomka Kaczorowskiego. Stypendystka ZAIKSU w dziedzinach sztuk audiowizualnych oraz muzycznych. Od niedawna także instruktorka teatralna i wokalna w słupskim Teatrze Rondo, gdzie jest głównodowodzącą w grupie Materia Prima. Wspólnie zrealizowali m.in. słuchowiska koncepcyjne z serii "Pomór". Piosenki przeciw ludzkości, "Baczyński tam jest zawsze wiosna" oraz "Utopielisko. Piosenki zatopione".  

Stypendium Prezydenta Miasta otrzymała na wydanie albumu internetowego Materia Prima- "Utopielisko. Piosenki zatopione". Projekt zakłada stworzenie autorskiej muzyki, profesjonalne zarejestrowanie, posprodukcję i dystrybucję internetową albumu LP grupy teatralno-wokalnej.

 

Uśmiechnięta kobieta trzyma w dłoni czerwoną okładkę teczki z napisem Słupsk

 

Piotr Drozdowski w środowisku muzycznym znany jako “Sqare”. Jest twórcą muzycznym, autorem tekstów oraz wokalistą. Inspiruje się wieloma gatunkami muzycznymi: reggae, hip hop, trap, rock, itp.  Artysta ma na swoim koncie kilkanaście singli i pracuje nad kolejnymi. Wydał już pierwszą płytę pt. "Inny wymiar". Wszystkie single oraz wideoklipy są dostępne na kanale You Tube, natomiast płytę w wersji cyfrowej można usłyszeć również na Spotify. 

Stypendium Prezydenta Miasta otrzymał na realizację projektu "ALEPPO". Projekt zakłada nakręcenie trzech videoklipów do autorskich utworów łączących w sobie różne gatunki muzyczne: pop, poezja śpiewana, reggae, hip-hop. Artysta zaprosi do współpracy młodzież ze słupskich szkół a tłem do nagrań staną się miejsca dobrze znane słupszczanom m in.: Bulwary nad Słupią, Park Kultury i Wypoczynku, barwne murale oraz przyjazne przestrzenie instytucji kultury.

 

 

 

Aktywna majówka. Od 1-5 maja darmowy rower miejski dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca

Aktywna majówka. Od 1-5 maja darmowy rower miejski dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca

A to gratka! W majówkę (1-5 maja) rowery miejskie będą dostępne za darmo dla osób posiadających Słupską Kartę Mieszkańca.

Aktywna majówka. Od 1-5 maja darmowy rower miejski dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca
Słupska Majówka 2024: co, gdzie, kiedy

Słupska Majówka 2024: co, gdzie, kiedy

To będzie wyjątkowo długa, smaczna i odprężająca SŁUPSKA MAJÓWKA. Zobaczcie w naszej majówkowej książeczce, co-gdzie-i-kiedy będzie się działo od 1 do 5 maja w Słupsku.

Słupska Majówka 2024: co, gdzie, kiedy

Kalendarz wydarzeń

Alert!
Słupska Karta Mieszkańca- www.slupskakarta.pl - zyskaj rabaty i preferencje
Informacje nt. nieodpłatnej pomocy prawnej i bezpłatnych porad obywatelskich znajdziesz TUTAJ.
Najnowsze informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 dostępne są TUTAJ.