Środki krajowe

Przebudowa ul. Zygmunta Augusta

Zawarliśmy z Wojewodą Pomorskim umowę o dofinansowanie przebudowy ulicy Zygmunta Augusta, co powinno szczególnie ucieszyć mieszkańców Osiedla Sobieskiego.

Przewidziane do wykonania na tej ulicy prace polegać będą na przebudowie istniejącej jezdni wraz z wydzieleniem na niej pasów ruchu dla rowerów, budowie i przebudowie chodników, zjazdów prowadzących na działki przyległe, modernizacji skrzyżowań oraz peronów przystankowych. Wydzielone zostaną dwa pasy jezdni dla ruchu pojazdów samochodowych w obu kierunkach o szerokości 3,0 m każdy i po ich zewnętrznych stronach dwa pasy dla ruchu rowerowego o szerokości 1,5 m każdy. Oprócz tego wykonana zostanie ścieżka rowerowa łącząca ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Jana III Sobieskiego z pasami ruchu dla rowerów wzdłuż ul. Zygmunta Augusta. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa, a oświetlenie drogowe zostanie wymienione na energooszczędne. Zmiana odczuwalna będzie także na skrzyżowaniach ul. Jana Karola Chodkiewicza, Stanisława Żółkiewskiego oraz Bolesława Chrobrego, które zostaną wyniesione. Wyniesienia skrzyżowań uspokoją ruch na jezdni, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego.

 

W projekcie przewidziano także wydzielenie i budowę miejsc postojowych, które będą usytuowane równolegle do jezdni o szerokości 3 m i nawierzchni z kostki betonowej brukowej. Oprócz tego, modyfikacji ulegnie zieleń drogowa, która jest korzystnym elementem infrastruktury drogowej.

Zadanie zostanie wykonane w ramach przedsięwzięcia pn. „Zwiększenie dostępności węzła transportowego w Słupsku o znaczeniu krajowym poprzez przebudowę ulicy Zygmunta Augusta (nr 116281 G”. Realizowane będzie w ramach programu wieloletniego pod nazwą Program na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024.

Inwestycja zostanie zrealizowana w okresie III kw. 2020 – III kw. 2021. Szacunkowa wartość inwestycji osiągnęła kwotę 8.250.000 zł, z czego dofinansowanie ze środków rezerwy celowej budżetu państwa wynosi 6.600.000 zł (80%), a wkład własny Słupska 1.650.000 zł (20%).

 

czerwone teczki z białym logiem Słupska i napisem Słupsk

Stypendia kulturalne

Złóż wniosek o Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w Dziedzinie Kultury!

Stypendia kulturalne
kalendarz z zaznaczoną na czerwono datą

Transport na szczepienie - zmiana daty

Sprawdź, co zrobić, jeśli umówiłeś się na transport, ale termin Twojego szczepienia uległ zmianie.

Transport na szczepienie - zmiana daty

Kalendarz wydarzeń

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Akceptuję Informacje
Alert!

Informacje o szczepieniach na COVID-19 znajdziesz TUTAJ

Na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dezynfekcja rąk

Koronawirus - najważniejsze informacje znajdziesz TUTAJ