Aktualności

Dzień Pracownika Socjalnego

na stole leżą kalendarze z długopisami oraz bukiet róż

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO to szczególna okazja do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania za profesjonalizm, niezwykłe zaangażowanie oraz serce, jakim obdarzają każdego dnia ludzi potrzebujących. Dzisiaj Pani Marta Makuch Wiceprezydentka Miasta Słupska spotkała się z przedstawicielami właśnie tej grupy zawodowej. Wspaniali, skromni, ale jakże wielcy, swoją codzienną postawą pełną empatii, dobroci i zrozumienia.

stojące trzy osoby - po środku mężczyzna, po bokach kobiety, za nimi stoły połączone w jeden długi, w tle okna z witrażami

Pani Marta Makuch podkreślała ogromną rolę, jaką pełnią w życiu ludzi starszych, samotnych, zależnych, ale także dzieci, osób bezdomnych i z niepełnosprawnościami. To dzięki ich gotowości do codziennego stawania wobec ludzkiego niepokoju, bezsilności, poczucia krzywdy i bezradności, świat wielu ludzi staje się lepszy. Towarzyszą wszystkim, którzy zmagają się z tymi trudnymi emocjami. I za to dziękujemy.

Nie możemy też zapomnieć, że w świetle panującej pandemii COVID-19, to właśnie pracownicy socjalni stają przed niezliczonymi wyzwaniami. I pokonują te wyzwania dzięki sile swojego zaangażowania, szczerej trosce o los drugiego człowieka i wierze we własne działania.

Pani Marta Makuch Wiceprezydentka Miasta Słupska wspólnie z Panią Beatą Pawlicką Dyrektorką Wydziału Zdrowia I Spraw Społecznych oraz Panem Marcinem Trederem Dyrektorem MOPR życzyli podczas spotkania wszystkim pracownikom socjalnym, aby obowiązki zawodowe przynosiły poczucie spełnienia i satysfakcję w każdym wymiarze.

sala sesyjna w ratuszu, po prawej stronie zdjęcia stoły ułożone w literę U, przy stołach siedzą ludzie, po lewej stronie stojący mężczyzna i dwie kobiety, po środku sufitu żyrandol

Jak podkreślała Pani Beata Pawlicka, Państwa praca wymaga podejmowania bardzo trudnych decyzji, które często mają zasadniczy wpływ na jakość życia wielu osób i rodzin. Dlatego tak bardzo doceniamy poczucie odpowiedzialności, pewność realizacji powierzonych obowiązków oraz wspaniałe zespołowe działanie, którym budujecie wzajemnie swoją siłę.

 

“Wartością, która w obecnych czasach nabrała szczególnego znaczenia – jest Zdrowie. Dlatego zdrowia życzymy zarówno Państwu, Państwa rodzinom i bliskim, a także tego aby każdy dzień Waszej pracy był satysfakcjonujący i przynosił nadzieję na lepsze jutro. Proszę przyjąć także życzenia spełnienia wszelkich marzeń i nadziei oraz urzeczywistnienia planów w życiu osobistym” - fragment z życzeń Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Prezydentki Miasta Słupska otrzymanych przez naszych gości na dzisiejszym spotkaniu.

baner SBo 2021 - trzy kolorowe prostokąty, logo słupska, grafiki i napisy "zgłaszaj! wybieraj! korzysta!" oraz "słupski budżet obywatelski 2021"

Głosowanie - SBO 2021

W tym roku jedynie elektroniczne!

Głosowanie - SBO 2021
siłownia, przyrządy do ćwiczeń, hantle

SOSiR zaprasza!

Siłownie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są otwarte dla klubów i stowarzyszeń sportowych oraz dla grup sportowych, które prowadzą zajęcia zorganizowane.

SOSiR zaprasza!

Kalendarz wydarzeń

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie. Akceptuję Informacje
Alert!

Koronawirus - najważniejsze informacje znajdziesz TUTAJ