Zdjęcie: na stole stoją trzy rzędy pucharów sportowych.
Fot. Pixabay

Zawodniczkom i zawodnikom Integracyjnego Klubu Sportowego „Zryw” serdecznie gratulujemy zwycięstwa w Interdyscyplinarnej Lidze Mistrzów! Zapraszamy do zapoznania się z relacją Klubu ze zmagań sportowych w ramach Ligi.

Relacja IKS „Zryw”

Nieruchomości

Integracyjny Klub Sportowy „Zryw” z przyjemnością chciałby się pochwalić zakończonym przez nas projektem pn. „Interdyscyplinarna Liga Mistrzów”. Uroczyste zakończenie, przy udziale zaproszonych gości, odbyło się 4 listopada w Ustce.  Całe zadanie było przez nasz Klub realizowane w terminie od lipca do listopada 2017 roku i składało się z pięciu turniejów: showdown, warcaby, strzelectwo laserowe, szachy oraz bowling.  Założeniem projektu był udział osób niepełnosprawnych z całego kraju, głównie z dysfunkcją narządu wzroku. W naszym projekcie wzięło udział około 180 zawodniczek i zawodników oraz około 40 osób będących opiekunami osób niepełnosprawnych. Były to osoby z 26 klubów sportowych z całego kraju m.in. z Gdańska, Iławy, Olsztyna, Giżycka, Bydgoszczy, Łodzi, Poznania, Żywca i innych.

W klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich pięciu turniejów ostatecznym zwycięzcą został Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”. Zawodnicy „Zrywu” w turnieju szachowym zajęli pierwsze miejsce, w strzelectwie laserowym i warcabach drugie miejsce, w showdown trzecie, a w bowlingu piąte. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Klub Łuczniczka z  Bydgoszczy, który brał udział w trzech turniejach Ligi, zajmując w turnieju w showdown i w strzelectwie laserowym pierwsze miejsce, a w turnieju bowlingu drugie. Trzecim zespołem Ligi był olsztyński klub „Warmia i Mazury”. Zawodnicy tego klubu brali udział również w trzech turniejach, zajmując pierwsze miejsce w turnieju w bowlingu, drugie miejsce w showdown, a w strzelectwie laserowym trzecie miejsce. Drugim klubem sportowym, oprócz klubu ze Słupska, który uczestniczył we wszystkich turniejach był Gdański Klub Jantar, zajął on ostatecznie piąte miejsce.

Cały projekt zakończył się dla nas dużym sukcesem, mamy przekonanie, iż był on bardzo istotnym impulsem do zainteresowania lub podniesienia swoich umiejętności z różnych dyscyplin sportu wśród osób niepełnosprawnych z całego kraju. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się kontynuować nasz projekt.

PODZIEL SIĘ