Fot. Organizator

Projekt „Zdrowie Mama i Ja” angażuje się profilaktykę i edukację w zakresie picia alkoholu przez kobiety w ciąży

Nieruchomości

Nie wszyscy wiedzą, że picie przez kobiety w ciąży nawet niewielkich ilości alkoholu, negatywnie wpływa na rozwój płodu.
13 września 2019 Szkoła Rodzenia przy ulicy Westerplatte 1 w Słupsku wspólnie z Zespołem Szkół Informatycznym oraz Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych postanowiła zająć się tym problemem rozpowszechniając wiedzę o negatywnych skutkach picia alkoholu w trakcie ciąży przez matki.

W ramach wspólnej akcji planowany jest przemarsz ulicami Słupska, a przy specjalnie przygotowanym stanowisku będzie czekała psycholog, gdzie każda zainteresowana osoba będzie mogła upewnić się czy wie wystarczająco dużo na temat profilaktyki przeciwko FAS, tak żeby ta choroba nigdy nie dotknęła naszego dziecka.
Będzie można także przyjrzeć się lalkom – fantomom, które wyglądem odzwierciedlają niemowlę z chorobą FAS, oraz niemowlę, którego matka w czasie ciąży zażywała narkotyki. Lalki te, wyglądają i płaczą jak chore dzieci urodzone z takimi zaburzeniami w rzeczywistości.
FAS jest nieuleczalny, to jedyne zaburzenie rozwojowe, którego można całkowicie uniknąć stosując abstynencję w ciąży.

Akcja organizowana przez Projekt „Zdrowie – Mama i Ja” finansowany przez Miasto Słupsk a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku
PODZIEL SIĘ