Potrzeba dekomunizacji ulic wynikająca z wejścia w życie ustawy spowodowała wielką dyskusję na temat życiorysów osób, których zmiana nazw dotyczyła. Elementem tej dyskusji był konkurs ZASŁUŻENI POLACY PATRONAMI SŁUPSKICH ULIC organizowany przez ZSBiKU pod patronatem przewodniczącej RM w Słupsku i Zbigniewa Konwińskiego – posła na Sejm RP.

Nieruchomości

Wpłynęły prace 54 uczniów ze słupskich szkół: z I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącegp, IV Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 4, Zespółu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, Zespółu Szkół Ekonomicznych i Technicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne przybliżające sylwetkę zasłużonego Polaka.

Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce Karolinie Maksymowicz – uczennicy ZSEiT za pracę Pierwsza w Polsce udana transplantacja serca,
II miejsce Marcie Litwin i Weronice Witasik – uczennicom II LO za pracę Stefan Starzyński – prezydent i nadzieja na potęgę Warszawy,
III miejsce Cyrylowi Przepiórce, Oskarowi Adachowi i Sebastianowi Witasik – uczniom ZSBiKU za pracę Władysław Grabski – twórca współczesnej złotówki.

W najbliższą środę (11 października 2017 r.) o 15.00 w auli budynku ZSBiKU przy ul. Królowej Jadwigi 3 nastąpi wręczenie nagród i dyplomów.

PODZIEL SIĘ