Szkoła Rodzenia projektu „Zdrowie – Mama i Ja” w Słupsku oraz Komenda Miejska Policji w Słupsku zachęca do udziału w akcji „Bezpieczne Wakacje” skierowanej do rodziców i dzieci.

Nieruchomości

Pierwszy etap to uświadomienie jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów fotelików samochodowych. Akcja skierowana jest do rodziców i do wszystkich dorosłych, którzy przewożą w samochodach dzieci.

Drugi etap ma na celu przypominanie rodzicom o potencjalnych zagrożeniach i zapobieganiu zagrożeń. Z tej okazji dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne opaski, na których znajduje się miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodzica lub opiekuna. Kiedy maluch oddali się od rodzica, osoba, która go odnajdzie, będzie mogła szybko skontaktować się z opiekunem.

Akcja pn. „Bezpieczne wakacje” odbędzie się w dniach od 4 do 6 czerwca 2019 na terenie Słupska, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się 4 czerwca w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte 1

Plan akcji:

4 czerwca br. o 12:00 – spotkanie funkcjonariuszy Policji z kobietami, w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte. Podczas pogadanki policjanci omówią nowe zasady przepisów ruchu drogowego, porozmawiają o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych oraz zwrócą uwagę na istotę posiadania elementów odblaskowych.

5 czerwca br. o 12.00  na terenie Parku Kultury i Wypoczynku z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych zostaną rozdane specjalne kolorowe wygodne jednorazowe opaski niezgubki.

6 czerwca br. o 8.00 Funkcjonariusze na terenie słupskich przedszkoli będą zwracali uwagę na pojazdy dowożące dzieci do placówki przedszkolnej, w tym przewożenie dzieci
w sposób bezpieczny, czyli w fotelikach i zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Organizatorzy akcji: Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz projekt „Zdrowie – Mama i Ja”. Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk

PODZIEL SIĘ