Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara ma zaszczyt zaprezentować koncert pn. Z Orkiestrą przez Epoki. Wydarzenie odbędzie się 15 marca 2019 o 19.00.

Nieruchomości

Dyrygentem – rezydentem Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w sezonie 2018/2019 jest Daniel Sałaciński, który w ciągu sezonu artystycznego brał udział w próbach oraz koncertach, a tego dnia zaprezentuje na naszej scenie swój warsztat –  po raz pierwszy w charakterze dyrygenta prowadzącego Orkiestrę samodzielnie.

Podróż muzyczna, w którą nas zabierze, przeprowadzi nas przez Epitafium Katyńskie Andrzeja Panufnika, Koncert skrzypcowy Mieczysława Karłowicza oraz IV Symfonia d-moll Roberta Schumanna. Bogactwo prezentowanej muzyki urozmaici Maksym Dondalski, który zaczaruje widownię brzmieniem swoich skrzypiec. Warto wspomnieć, że artysta jest nie tylko szanowanym skrzypkiem, ale również dyrygentem. Jest to tym bardziej interesująca sytuacja – rzadkością jest by na jednej scenie zobaczyć dwóch Dyrygentów podczas jednego koncertu.

Wydarzenie jest współorganizowane i współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent”. 

Serdecznie zapraszamy!

 

PODZIEL SIĘ