Szarugę jesienną na Środkowym Pomorzu – w Słupsku, Ustce i Lęborku rozświetla jasnym,„jazzowym” światłem kolejna, już 25. edycja Komeda Jazz Festival (www.komedajazz.com).

Nieruchomości

Krzysztof Komeda, „Chopin Jazzu” pełni rolę patrona, Jego muzyka jest kanwą festiwalu…Przez te 25 lat na nowo starałem się definiować i adaptować do zmieniającej się bardzo szybko rzeczywistości XXI wieku intrygująca muzykę Krzysztofa Komedy. Myślę, że muzyka Komedy jest ciągle, poprzez swoje piękno i urok niezwykle atrakcyjna dla słuchaczy mówi dyrektor artystyczny KJJ prof. Leszek Kułakowski.

Gwiazdą 25. festiwalu niewątpliwie będzie supergrupa fusion-jazzu Yellowjackets, która przylatuje na jedyny koncert w Polsce 26.10.2019. Yellowjackets tworzą genialni muzycy – Russell Ferrante, Bob Mintzer, Dane Alderson, William Kennedy – wirtuozi i showmani, proponujący energetyczną muzykę inspirowaną fusion, bluesem. R&B, jazz-rockiem.
Program festiwalu, różnorodny, interesujący, pełen koncertów gwiazd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w święcie jazzu i muzyki Krzysztofa Komedy. Przed nami wiele ekscytujących koncertów i artystycznych wzruszeń pięknem muzyki.


Imprezy towarzyszące XXV KJF to wystawy plakatów prac plastycznych, fotogramów jak m.in.
Komeda oczami dzieci”, projekcje filmów –’’Ikar. Legenda Mieczysława Kasza”, ‘’Song to Song” i pokoncertowe nocne jam session w Atenie i Annie de Croy.

Zatem do zobaczenia…

PODZIEL SIĘ