Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy to unikalny w skali światowej i jedyny tego typu konkurs w Polsce. Idea konkursu wynika z założenia, że fenomen jazzu postrzeganego jako uniwersalny język artystyczny, jest bez wątpienia jednym z elementów łączących kultury europejską i światową oraz ich tradycje.

Nieruchomości

Konkurs adresowany jest do twórców do 35 lat, dla których jazz jest wartością wspólną, łączącą różne narodowe doświadczenia muzyczne. Celem konkursu jest promocja dokonań kompozytorskich młodych kompozytów. Jest to jedyny tego typu konkurs w Polsce skierowany do muzyków komponujących tematy jazzowe i kompozytorów inspirujących się fenomenem jazzu.

8 grudnia 2017 roku w „Piwnicy Anna de Croy” Słupsku odbędzie się koncert trójmiejskich muzyków, którzy zaprezentują kompozycje zakwalifikowane do II etapu jubileuszowego X konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Będzie to prezentacja finałowych utworów siedmiu młodych kompozytorów:

Krzysztof Chmiel –Night Shift
Adam Jarzmik – Rain Forest
Takumi Kakimoto –Seeker of Tales
Emil Miszk –chorale Ballad nr 3
Paulina Porszke –A Letter to Elohim
Javier Subatin –IMG#1
Szymon Sutor – Ceper

Po koncercie nastąpi odczytanie protokółu przewodniczącego jury prof. Leszka Kułakowskiego oraz głosowanie i przyznanie, po raz pierwszy w historii konkursu, Nagrody Słupskiej Publiczności.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Wejściówki do odebrania w siedzibie Stowarzyszenia przy ul.Jaśminowej 38, w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Starzyńskiego 8, redakcji Radia Słupsk przy ul. Filmowej oraz w redakcji Głosu Pomorza przy ul. Pobożnego 19.

plakat X Konkurs Kompozytorski Komeda

 

PODZIEL SIĘ