Czy płeć determinuje, że ktoś będzie lepszym kierowcą, architektem, naukowcem lub artystą? A może to kwestia inteligencji, odwagi, umiejętności i wrażliwości, które z płcią nie muszą mieć nic wspólnego?

Nieruchomości

Zapraszamy na wystawę SUPERBOHATERKI, która jest próbą zmierzenia się z nadal funkcjonującymi stereotypami i stygmatyzacją ról społecznych kobiet i mężczyzn.

Na wystawie zaprezentowano portrety dziesięciu pań pełnych energii, potencjału i siły w walce o równość w rzeczywistości, która ciągle pełna jest nierówności i niesprawiedliwości.
Panie za Słupska i Ustki postanowiły pomóc kobietom w staraniach o równość płci i pokazać, że doskonale realizują się w świecie „męskich” zawodów i pasji.

Bohaterki kampanii są swego rodzaju ikonami, przedstawicielkami grup kobiet doświadczających stygmatyzacji zarówno w wymiarze zawodowym, jak i życiowym. Nietrudno bowiem zauważyć, że niektóre zawody i role społeczne wykonywane przez kobiety są przyczyną obrażania, wyśmiewania, negowania.

Zdjęcia zostały wykonane przez Michała Giedrojcia – słupszczanina, artystę fotografa.

Organizatorami wystawy są Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Wystawa SUPERBOHATERKI powstała w ramach Kampanii Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści [LINK]. Można ją oglądać w Słupsku obok ratusza miejskiego od strony ul. Deotymy. W tym miejscu wystawa dostępna będzie do końca października 2018.

PODZIEL SIĘ