Wystawa „Zasmakuj w Formie”- Pomorskie Przepisy i Formy Cukiernicze.

  706
  Wczytuję mapę...

  Data/Czas
  01/04/2017 - 31/12/2017
  Całodniowe

  Nieruchomości

  Lokalizacja
  Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

  Kategorie


  Zdjęcie użytkownika Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

  W pima aprylis o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni.Tego dnia w Swołowie będzie można nacieszyć oko jak i podniebienie, gdyż odbędzie się otwarcie wystawy „Zasmakuj w Formie”- Pomorskie Przepisy i Formy Cukiernicze.

  Wystawa prezentuje formy cukiernicze wykorzystywane w cukierniach, piekarniach, jak również w gospodarstwach domowych Pomorza przełomu XIX i XX wieku. .
  Przy okazji ekspozycji form, przywołane zostają tradycyjne pomorskie przepisy na baby, pierniki, leguminy, które ze względu na dowody swojej wieloletniej tradycji wpisane zostały na listę tradycyjnych produktów regionalnych Pomorza.

  W dniu otwarcia wystawy będzie można uczestniczyć w warsztatach wypieków z form cukierniczych, które poprowadzi pani Karola Bober. Kolekcjonerka form jak i znawczyni pomorskiej kuchni, podzieli się z nami starymi przepisami i wieloletnim doświadczeniem wypiekania z formy.

  Prezentowane eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów pani Karoli Bober z Lipusza, Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Gdańska oraz z piekarni rodziny Wentów.

  PODZIEL SIĘ
  CIT Słupsk
  Informacja przygotowana przez Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku prowadzoną przez lokalną organizację pozarządową Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi - Kontakt: CIT Słupsk / ul. Starzyńskiego 8 / cit@pds.org.pl / tel. 59 7285041